İki üniversite öğrencisine musallat olan cinlerin konu alındığı Şeytan-i Racim adlı filmdeki cin çağırma sahnesi din bilginlerinin ‘cin gelir’ uyarısı üzerine, bazı dualar özellikle okunmadan çekildi.

Seytan-i-Racim

YAŞANMIŞ bir hikâyeden yola çıkılarak senaryolaştırılan Şeytan-i Racim adlı korku filmi, vizyona girmeden tartışma yarattı. Filmdeki cin çağırma sahnesi, 150 yıllık el yazması bir cin kitabına uygun olarak çekildi.

[reklamekleburaya][reklamekleburaya]

Ancak senarist Murat Toktamışoğlu’nun danıştığı uzmanların “Eğer duaları birebir okursanız cinler gerçekten de gelebilir. Bırakın onlar kendi boyutlarında kalsınlar” şeklindeki uyarısını dikkate alan film ekibi, söz konusu sahneleri, cin çağırmak için gereken duaları eksik okunarak, ritüelleri eksik yaparak çekti. 19 Nisan’da gösterime girecek Şeytan-i Racim’i Arkın Artaç yönetirken Altan Gördüm, Uğur Güneş ve Ertunç Uygun başrolleri paylaşıyor.

Seytan-i-Racim1

5 YORUM

  1. Ne kadar cahil insanlar var ya bu memlekette şimdiye kadar kaç tane insan ölmüş cinler yüzünden.Tıpta hepsinin bi adı var yuh diyorum başkada bişey demiyorum…

  2. Ben Azerbaycandan yazıyorum burada bazı arkadaşlarımızın cin yoktur yazmalarına çok takıldım hayır kardeşlerim öyle değil cin ve şeytan vardır bunu Kurani kerim de bize söylüyor bazan o kadar yakınımızda oluyorlar ki onkarı hatta sanki ensemizde arkamızda hiss ede biliyoruz umarım bazı arkadaşlar bana hakk verecekdir cinler vardır

Yorum Yaz