2015-kurban-banner-1

Rumlardan alınan horoz KKTC’ye geçince Allah diyerek Müslüman oldu

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde yaşayan bir vatandaşın Pamuk adlı horozu “Allah” diyerek ötüyor. Horozun sahibi Fazlı Aşçı, Rumlardan alınan horozun Kıbrıs Türk tarafına geçtiğinde Allah diyerek ötmeye başlayıp Müslüman olduğunu söyledi. Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre, Pamuk isimli horozun sahibi Fazlı Aşçı, bir sabah horozun yemini vereceği sırada horozun Allah diyerek öttüğünü fark ettiğini ifade etti. Bu […]

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde yaşayan bir vatandaşın Pamuk adlı horozu “Allah” diyerek ötüyor. Horozun sahibi Fazlı Aşçı, Rumlardan alınan horozun Kıbrıs Türk tarafına geçtiğinde Allah diyerek ötmeye başlayıp Müslüman olduğunu söyledi.

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre, Pamuk isimli horozun sahibi Fazlı Aşçı, bir sabah horozun yemini vereceği sırada horozun Allah diyerek öttüğünü fark ettiğini ifade etti. Bu olaydan sonra horoza kendi öz çocuğu gibi baktığının dile getiren KKTC karayollarında memur olan Fazlı Aşçı, “Rum tarafından aldık, Türk tarafına geçince Allah diyerek Müslüman oldu.” dedi.

Horozun bölge sakinleri tarafından ilgi odağı olduğunu belirten Aşçı, “İnanması güç ama ilk gördüğümüzde tüylerimiz diken diken oldu. Pamuk Horoz’un videosunu çekip arkadaşlara izlettim. Gerçekten inandılar ve hayretler içerisinde kaldılar.” şeklinde konuştu.

Aşçı, dünyada buna benzer birçok olayla karşılaşıldığını ancak ilk defa bir horozun Allah diyerek öttüğünü gördüğünü anlatarak, “KKTC’nin de artık Allah’ın adını anan bir horozu var” şeklinde sevincini dile getirdi.

Kıbrıs Gazete

İlgili Kelimeler:horoz, horoz gazetesi, horozlar,

Ekleyen Alaturka E-Gazetesi on 24 Nisan 2011.

Facebook Yorumları

 
    Etiketler:, , , ,
  İlgili Kelimeler:horoz, horoz gazetesi, horozlar,  

Yorum Yaz

REKLAM VERİN

A Kalite Okuyucu - A Kalite Hizmet - Alaturka Online Farkıyla...

Turkish Airlines, Delta Airlines, Hawaiian Airlines, AirFrance, Swiss Air,Lufthansa,Virgin Atlantic gibi Havayollarının, Office Depot, Enterprice, Wallmart, Macy's, Circuit City,Target gibi Amerika'nın önde gelen birçok şirketinin reklam verdiği ilk ve TEK Türkçe İnternet Gazetesi olan Alaturka Online' a reklam vererek, Kuzey Amerika’da yaşayan yüzbinlerce Türk’ün sizden haberdar olmalarını sağlayın. Telefon: (213) 342-1010  & (347) US -TURKS  (1-347-878-8757)

alaturka@alaturkaonline.com adresinden veya bu linkteki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz..

AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe İnternet Gazetesi 

Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz !
Gerçek İnsanlar, Gerçek Haberler