“Ak” koyun “Kara” Koyun?!

ak koyun

“Ak” koyun “Kara” Koyun?! Hayrullah Mahmud yazdı.

UZANLAR, PKK’YLA ANLAŞIP ERDOĞAN’A SUİKAST Mİ DÜZENLEYECEK YA DA TAYYİP’KEN UZAN OLMAK?!

“Ak” koyun “Kara” Koyun?!

Bir insan, “Ak”ım derken “ben buyum” demesi ancak böyle mümkün olur.

Star’a el koyduklarında günlerce benimle ilgili araştırma yaptılar.

İlk olarak maaşımı medyaya açıkladılar.

Yalan çıktı.

Amaçları “Uzan buna şu kadar para verdi, o yüzden AKP’ye düşmanlık ediyor” diyeceklerdi olmadı. Olamadı! Ahlaksız planları tutmadı.

Oysa, Sabah, Habertürk’ten bu yana hep AKP’nin yanlışlarını yazıyorum. Biraz araştırsalar öğrenirlerdi. Ama “tüccarlık, pazarlamacılık” yapmaktan buna vakit bulamadılar.

Maaşım ve diğer harcamalar, hepsi sigortalı ve hukuka uygun bildirimlerdi.

Yani Unakıtan’ın kendi şirketleri için çıkardığı yasalar gibi “perdelemelere” de ihtiyaç yoktu.

Ben star’dayken sadece AKP ile ilgili inandığım doğruları yazdım.

Ailenin bir ferdi de (Cem Uzan) siyasete atılmıştı. Onu da Sabah’tayken zamanlaması yönünden eleştirmiştim.

Ama AKP’liler siyasi kavgayı her yana yaydılar.

14 Şubat günü star’a el koydular. Bizleri Uzan’ın adamı deyip hukuksuzca kovup, kendi adamlarını içeri doldurdular. Tam anlamıyla bir talan süreci başladı. İlk atadıkları adam şu anda hesap vermekle meşgul!

O günden bu yana da ne zaman AKP ile ilgili bir şey yazsam “Uzan” diyorlar.

Uzan’la aramızda bir bağ kalmadığını bildikleri halde, bana söyleyecek bir şey bulamadıkları için Uzan diyorlar. Adamların tüm mallarına el koymuşlar hala şikayetçiler. Ne yapacaksan yap kardeşim!

Ama ne söyleseniz nafile!

Bu yüzden sorulara cevap vermek yerine “Uzan” diye konuya giriyorlar.

Sanki Yeni Şafak’ın Başyazarı Taşgetiren de Uzan’ın adamıydı. Kapının önüne koydular.

Bunların anladıkları tek dil var.

O da Cola Turka demokrasisi:

“Bizden misin, değilsen yok ol, öl” zihniyeti!

İşte buradan açıkça söylüyorum:

“Uzan işte orada, ne yapacaksanız yapın. Elinizi tutan mı var?!”

Ama buradan açıkça söylüyorum:

Ben AKP ile ilgili gördüğüm her yanlışı yazmaya devam edeceğim.

(…)

Şimdi televizyon haberciliğinde “kapak atmak” denilen, Flahs Tv Haber Bülteni’nde sıkça kullanılan bir anlatım şekliyle, AKP’li “bonus” kafalı bir yönetici ile “UZAN ‘ZENGİN’Dİ, SİYASETE ATILDI ‘TAYYİP’ OLDU; ERDOĞAN ‘FAKİR’Dİ, BAŞBAKANLIĞA TAŞINDI, ‘UZAN’ OLDU?!” başlıklı yazımdan sonra yaptığımız yazışmadan, size bazı pasajlar yansıtacağım.

Görün bakalım Türkiye’yi kimler yönetiyormuş!!!

Bu polemik <[email protected]> da yaşandı.

Yazıların tamamını görmek isteyenler bu adresten ulaşabilirler.

“Chemist” rumuzuyla bana cevap yazan ve kimi yazılarına da asistanları yardımcı olan bu “çok özel danışman” (Zapsu) bakın ne diyor:

(…)

Chemist© <[email protected]> yazıyor:

ŞANTAJCI DANIŞMAN

“Can atakli ile beraber isten atildiniz buda sizin icin yeterli neden sahsi cikarlariniz sozkonusu tekerinize tas kondu.24 saati gozlenen bir ortamda yasiyorum diyerek bostan yere action yaratmayin.devletin daha ciddi isleri var her abuk subuk konusanin tepesine bir polis dikemez .para transferi icinde binbir turlu yol vardir siz suanda neyle geciniyorsunuz?? yasam standartinda bir dusme oldumu issiz halinizle? bana bunu soyleyin?sizin hayatiniz sponsorlarla devam ediyor marketten aldiginiz iceceklerin meyvelerin faturalarini bile sisirecek kadar dusmussunuz ayaga .. ornekmi istersin? ozbal super market turan gunes bulvari no 213A trt karsisi oran sehri/ankara fatura nosuda istermisin 29 adet sisirilmis fatura …susacaksin…”

(…)

CEVAP: Doğru olan, böyle bir yolsuzluk varsa, AKP’nin her yanlışına göz yuman, kendi gazetesinin başyazarı dahil diğer yazarlarının da gönderilmesine göz yuman Fehmi Koru’ya belgeleri gönderip yayınlatmak doğru bir hareket olmaz mı?! Size bu faturaları ulaştıran bazı eski “star çalışanları”na söyleyin daha iyi çalışsınlar. Belki orada bir belediye başkanından her ay düzenli olarak aldıkları “ikinci maaş” ile ilgili de belgelere rastlarsınız. Çiğ yemedim ki karnım ağrısın. Kim yediyse o düşünsün. (HM)

UZANLAR SUİKAST YAPACAK!!!

“uzanlarla baginiz var kisisel hirsiniz var.cem uzanin halimi var sizleri yanina almaya kendi derdine dusmus nasil ulke disina kacarim diye dolaniyor .basbakana suikast icin pkk ile masaya oturuyor sen hala gazetecilik oynuyorsun.baba uzanlar dursun karatasla gorusuyor sen oturmus yuce divan zirvalari okuyorsun bana yiyemeyecek patronlarin o paralari kurusuna kadar gelecek.”

(…)

CEVAP: Hem Uzan’ın adamı diyorsunuz hem değil. Anlamadım gitti! Elinizde madem bu kadar sağlam istihbarata dayalı bilgi var, o zaman devletin güvenlik güçlerini neden harekete geçirmiyorsunuz! Anlamadımi neyi bekliyorsunuz?! (HM)

VATANDAŞA CART CURT SÖKMEZ

“ismimi saklamaya gelince meshur olmak degil derdim san sohret para ve makamdada gozum yok.cok merak ediyorsan kimdir bu diye bir arastiriver hazira konma.sadece sundan emin ol ne senden ne baskasindan korkudan degil.ben turkum ve turkun ve turkiyenin adi RTE ile var olacak mesnetsizce ona dil uzatanlarin dilide koparilacak”

(…)

CEVAP: Araştırmaya ne hacet! Kim olduğunuz ortada! Bir sonraki paragraftan belli! (HM)

SEN BENİM KİM OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUN?!

“ben ip numarasi konusuna hic girmedim zira ona bakan sizoldunuz ankaradan oldugumu iddea ettiniz ben her ay ortalama 4 ulke degisiyorum amerikada daimi yasamakla birlikte (ABD’de daimi yaşama kısmı yalan, diğerleri doğru HM) rusyada almanyada ve istanbulda evim ve islerim oldugundan surekli gidip gelirim dunyanin neresinden yazarsam yazayim benim ip numaramda asla degismez ve artik benim proxy ip kullandigimi bilmeyende yoktur.yaz boyu turkiyedeydim cesme ve istanbuldan yazmama ragmen yine ankarada gozuktum .dedektif rumuzu ile yazanda sizsiniz ama ip numaralariniz farkli cunku dedektif ile mail atarken baska servis saglayici kullaniyorsunuz ama pc ayni bunun yaninda pc nizin kici basi heryeri acik arsivleriniz eski yazilariniz kimlerle gorustugunuz ortada hatta online bankacilik islemleriniz bile.bunlari ogrenmek icin istihbaratci vs olmayada gerek yok coluk cocuk yapiyor artik bu isleri”

(…)

CEVAP: Dünyanın tüm liderleri avucumun içinde, herkes bana muhtaç tripleri. Kesin tedaviye ihtiyacınız var. (HM)

“MİNAREYİ ÇALDIK” GÖLGE ETME!

“RTE 5 villada alir 10 villada alir tum medyanin onunde kendisine ait sirket hisseleri satildi bu parayi 2 ay borsada isletseniz bu paranin geliri 10 villa alir okadarinida siz akil edin artik.birdefa ortulu odenek gibi sinirsiz bir gucun tek sahibine boyle yakistirmalar yapmaniz ahmaklik.kim sorarsa sorsun RTE herseyi ile ortada bukadar muhalefet var onu istemeyen asker var sacma salak bir siir yuzunden onu hapse atan serefsizler boyle birsey olsa onu aninda asarlar”

(…)

CEVAP: İstediğiniz önlemi alın, Yüce Divan’da mahkum olmaktan kaçamazsınız. (HM)

MUSTAFA KEMAL’İ SEVMEM!

“size donme veya sabataist demedim kim dedi bilmiyorum konumuzlada alakasi yok zaten.ama selaniklileri bende sevmem her pislige musaidsiniz azda olsa rumluk yunanlik bulasmistir mustafa kemal ile ilgili dusuncemide hemen hemen herkes cok iyi bilir ama bu akp yada rte gorusu degildir sadece beni baglar .sizin musevi yardakcisi olamayacak kadar basiretsiz oldugunuzunda farkindayim.musevi isine yarayacak adami destekler ama sizin kendinize bile hayriniz yokki onlara olsun.RTE hicbirzaman radikal dinci olmadi sadece dindardi dindar demek radikal dinci demek degildir.yahudilerle iliskilerimizi guclendirmek gerekliligi ulke menfaatinedir oda ulkesi icin gerekeni yapmaktadir ama aciz insanlardan bunun anlasilmasinida beklememektedir.”

(…)

CEVAP: Mustafa Kemal zaten sizin gibi cibilliyetsizler bu vatanı satsın diye kurtarmıştı. Bazı generallere verdiğin hediye çeklerine güvenme, hesap vakti hesap vaktidir. Bak, Temizeller sitesinde senin ne türden adamlardan hoşlandığını yazmışlar: “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın Danışmanı ve BİM marketlerinin eski sahibi Cüneyt Zapsu, hem Kürt Teali Cemiyeti’nin Kurucu üyesidir… Hem de Kürt Hevi Cemiyeti’nin Kurucusu ‘Kürdistan’da Kürtten başka hiçbir millet yoktur’ diyen Abdurrahim ZAPSU’nun torunudur. Alman vatandaşı olduğu için milletvekilli adayı olmadığı belirtilen Cüneyt ZAPSU, AKP’nin kurucu üyesi ve ‘Türkiye yalnızca Türklerin değildir.. Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil.. Ata’ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak…’ diyen Tayyip’in danışmanıdır. Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet Zapsu, Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensuptu. BİM’in de eski sahibi olan Cüneyt ZAPSU’ nun halası PKK’nın ve Apo’nun akıl hocası Musa ANTER’in karısıdır. ZAPSU’nun şirketlerinde , Kürt Teali Cemiyeti’nin başkan ve mensuplarının torunları yönetici olarak görev yapıyorlar. Şeyh Sait’in öcünü alıyorum, aldım. Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler’ diyen, Şeyh Sait’in dava arkadaşı Abdurrahman ZAPSU’nun torunu Cüneyt ZAPSU icraatlarıyla da görülüyor ki, dedesinin kin ve intikam duygularını başarıyla devam ettiriyor.” NEDEN MUSTAFA KEMAL’İ SEVMEDİĞİNİZ ORTADA DEĞİL Mİ, ÇOK ÖZEL DANIŞMAN?! (HM)

“BÜTÜN GAZETECİLER SALAKTIR!”

“…her gerzek gazeteci gibi zirvaliyorsunuz.turkiyede size ozel birsey degil bu butun gazeteciler salak her halti bildiklerini sanirlar ama hicbirsey bilmezler gercek bilgiye ulasanda ugur mumcu gibi gider gumburtuye sizin yaptiginiz havanda su dovme kendini buyuk insan gormeden baska bisey degil.birileri sana birsey vermezse sen birsey sunamazsin ortada verilecek ciddi birsey olamadigina gore sallayip duruyor sanal masturbasyon yapiyorsun kendi kendine…”

(…)

“…sen gazeteci yazar falan degilsin sen issiz bir adamsin ve kendine namuslu bir is bulman gerekli acil tarafindan…”

(…)

“herkes bilir gazeteciler siyasilerin tasaronlaridir.ben diyelimki mustafa sarigulun basini yakacagim hemen en soysuzundan 2 gazeteci cagiririm veririm eline birkac belge onlarda arastirmaci gazeteci havalarinda haber yaparlar ama ben vermezsem gazeteci hayal gucu orantisinda sallar durur sadece cunku dunyadan haberleri yoktur olamazda. hic olarak dogdunuz hic olarak surunmeye devam edin. RTE ye camur atarkende dikkatli olun baska bisey demeyecegim”

(…)

CEVAP: Bu soruya ben değil, sizi çok seven bir kısım gazeteci cevap versin. Çünkü sizin

ifadenize göre ben zaten gazeteci değilim. Gazetci olmak için sizden belge almak lazım değil mi?!

Ve son not: Bilmiyordun öğrenmiş oldun, bu yazıları Uzan adına değil milletin hür iradesi adına yazıyorum. Yurtdışında “komisyon” peşinde dolaşmaktan Türkiye’de ne olup bittiğini anlamış değilsin. Yakında sen de öğrenirsin, her haltı bildiğini sanan zat!!!

Hayrullah Mahmud

21 Ekim 2004

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?