1. Los Angeles Türk Film Festivali Uzun Metraj Gösterimi

1-4 Mart 2012 tarihlerinde Tarihi Misir Tiyatrosunda gerçekleşecek 1. Los Angeles Türk Film Festivali Uzun Metraj Gösterimi belirlendi.

1. Los Angeles Türk Film Festivali Uzun Metraj Gösterimi

5 uzun metrajli filmin gösterileceği 1. Los Angeles Türk Film Festivalinin açılış filmi, Derviş Zaim’in ‘Gölgeler ve Suretler’; kapanış filmi ise, Semih Kaplanoğlu’nun Altın Ayın ödüllü “Bal” filmi olarak belirlendi.

Gösterimler tarihi Mısır Sineması’nda

Los Angeles Türk Film Festivali (LATFF), Hollywood’daki tarihi Grauman’s Egyptian Theater’da (Mısır Sineması) gerçekleştirilecek.

Derviş Zaim başkanlığındaki kısa film yarışma jürisinde sinema yazarı Alin Taşçıyan ile birlikte USC Animasyon ve Dijital Sanatlar Bölümü Başkanı Kathy Evelyn Smith, Los Angeles Sanat Müzesi (LACMA) film küratörü Elvis Mitchell ve ‘Sol Ayağım’, ‘Cennet Sineması’ gibi filmlerin dağıtımcısı, Akademi üyesi Barbara Boyle yer alıyor.

 GÖLGELER VE SURETLER -Yönetmen: Derviş Zaim

ÇOĞUNLUK – Yönetmen: Seren Yüce

 UZAK İHTİMAL – Yönetmen: Mahmut Fazıl Çoşkun

PANDORA’NIN KUTUSU  – Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu

BAL –  Yönetmen: Semih Kaplanoğlu

Los Angeles Film Festivaline Bilet Almak için tıklayın

1. Los Angeles Türk Film Festivali Jürisi

1. Los Angeles Türk Film Festival Takvimi

1. Los Angeles Türk Film Festivali Uzun Metraj Gösterimi

1. Los Angeles Türk Film Festivali Kısa Film Yarışması

1. Los Angeles Türk Film Festivali Kısa Film Gösterimi

Los Angeles Turkish Film Festivali, HIF Corp. tarafından organize edilen bir etkinliktir. Festivalin amacı; Türkiye sinemasının Batı Amerika’ daki bilinirliğini arttırmak, muhtemel bağlantı ve ortaklıklar için ortam oluşturmak, genç kısa film yönetmen, senarist, görüntü yönetmeni ve yapımcılarının dünya sinemasının kalbi olan Los Angeles’ta kendilerini göstermelerine yardımcı olmaktır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?