10 Kasım Atatürk’ü Şiirle Anlat Yarışması

10 Kasım Atatürk'ü Şiirle Anlat Yarışması

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı çerçevesinde bir şiir yarışması düzenleyeceğini açıkladı.

Birinciye: THY Türkiye Gidiş Dönüş Bileti

İkinciye: Google Nexus’tan Bilgisayar Tablet

Üçüncüye: 100 dolarlık hediye çeki verileceğini açıklayan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Genel Sekteri Turan Ayaz, 7 Kasım’a kadar şiirleri email ile [email protected] veya posta ile “TADF-Atatürk Şiir Yarışması, 821 UN Plaza, 2nd Floor, New York, NY 10017”  adresine gönderilebileceğini açıkladı.

Genel Sekreter Ayaz, ilk 3’e giren yarışmacıların isimlerini, 10 Kasım’da New York Türkevi’nde gerçekleştirilecek, ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programı’nda  açıklayacaklarını belirtti. Ayrıca, ilk 10’a giren yarışmacılara Genç Türkler Derneği tarafından 12 dilde elektronik sözlük hediye edileceğini de sözlerine ekledi.

Türk-Amerikan toplumuna desteklerinden dolayı Türk Hava Yolları’na teşekkür eden Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Serhan Baykan, yarışmanın en büyük ödülünün, THY tarafından verilmesinin mutluluk verici olduğunu belirtti.

Yarışmanın Kuralları:

– Şiir Yarışmasına katılım yaş sınırı 6 ile 14 yaş arasıdır.

– Şiire katılım sadece Amerika Birleşik Devletleri içinde geçerlidir.

– Katılım İngilizce veya Türkçe olabilir.

– Yarışmacılar posta veya email yolu ile yarışmaya katılabilirler.

– Yarışma için gönderilen şiirlerin yarışmadan sonra geri gönderilmesi mümkün değildir.

– İlk üçe giren şiirler beş kişilik bir jüri tarafından belirlenecektir.

– Türk Hava Yolları bileti kazanan yarışmacının 12 yaş ve altında olması durumunda bir refakatçi ile seyahat etmesi zorunludur. Uçuş hakkı Temmuz, Ağustos ve Aralık ayını kapsamamaktadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?