1000 TL yardım ne zaman yatacak? E Devlet sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı!

Geçtiğimiz hafta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL’lik sosyal yardım ödemelerinin 1 Nisan’da başlayacağı müjdelemiş ve 2 milyon haneye ulaşacağını açıklamıştı. 1000 TL’lik sosyal yardım ödemeleri devam ederken, vatandaşlar ise yardımların ne zaman yatacağını merak ediyor. EDevlet sistemi üzerinden de sorgulanabilen sosyal yardım başvurularıyla ilgili tüm detayları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞVURUSU YAPILACAK MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirterek ödemelerin 1 Nisan itibariyle başlayacağını duyurdu.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM SORGULAMA EKRANI

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ödeme Tarihleri

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,

1 ve 6 olanlar 2’sinde
2 ve 7 olanlar 3’ünde
3 ve 8 olanlar 4’ünde
4 ve 9 olanlar 5’inde

PTT Kartı olan vatandaşlarımız 1.000 TL’lik desteği tüm kamu bankalarının ATM’lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?