105’lik ninenin Los Angeles Lakers aşkı

Allene Wynn 105 yaşında… Hafıza problemi nedeniyle çocuklarının, torunlarının adını hatırlayamayan fanatik nine Los Angeles Lakerslı oyuncuları ise ezbere sayıyor.

Adı Allene Wynn… Bir asırı devirmiş, 105 yaşına girmek üzere… Çocukluğundan beri hafıza problemi yaşıyor. Yaşı ilerledikçe de bu durum daha da kötüye gitmiş. Hatta artık çocuklarını, torunlarını bile hatırlamıyor. Çocukları ve torunları kendilerini hatırlatmak için yeri geliyor saatlerce uğraşıyor. Arkansas’ta bir huzurevinde kalan ninenin tek tutkusu var; O da basketbol…

Her sabah spor sayfalarını açıp Kobe Braynt, Paul Gasol, Derek Fisher gibi Los Angeles Lakers’lı basketçilerin resimlerini kesiyor ve özenle duvarına asıyor. Üstelik hatırlama güçlüğüne rağmen çoğu basketbolcunun kişisel bilgilerini şaşırtıcı bir şekilde ezbere biliyor. Kaldığı huzurevinin müdürü Claudette Jones, “Bayan Wynn tek bir maçı bile kaçırmaz” diyor. Doğum gününde Lakers’lı oyuncularla tanışmak isteyen Wynn nine, özellikle takımın yıldızı Kobe Braynt’a bir çift sözü olduğunu söylüyor. “Neden daha iyi oynamıyorsun diye sormak isterdim. Los Angeles Lakers beni deli ediyor” sözleriyle memnuniyetsizliğini dile getiriyor. Yine de Kobe Bryant’a kıyamıyor: “Onun aklında çok fazla şey var. Bu aralar iyi oynamıyor ama başkaları da var her şey için onu suçlayamayız.”

Photo by David Crane/Los Angeles Daily News

[jwplayer config=”Alaturkaonline” mediaid=”88244″]

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?