13 ayda 50 milyon kullanıcı

Dünyanın en hızlı büyüyen mobil VoIP ve mesajlaşma servislerinden Viber, 13 ayda 50 milyon kullanıcıya ulaştı.

Viber, 50 milyondan fazla kişinin hizmet için kayıt olduğunu ve her ay bir milyar dakikadan fazla arama yaptığını duyurdu. Viber’ın kurulum gerektirmeyen mobil arama ve mesaj servisi 193 ülkede kullanılmaktadır ve Viber, iPhone ve Android kullanıcıları için HD kalitesinde arama yapma imkânı sunuyor.

Viber’ın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Talmon Marco “Viber’ın büyümesi, mobil tüketicinin gücünün ve tüketicinin maliyet ve kalite avantajlarını hızlı bir şekilde benimsenmesinin kanıtıdır.” dedi. “Biz kullanıcılarımızdan geri bildirim aldığımız için minnettarız ve platformun özelliklerini geliştirirken onların önceliklerini dinlemeye devam edeceğiz.” diye ekledi.

Viber sadece 13 ayda 50 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşırken, kıyaslama yapmak gerekirse, Skype kuruluşundan iki buçuk yıl sonra eBay tarafından 2.6 milyar dolara satın alındığı zaman henüz 54 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Ayrıca Viber, kullanıcılarının iletişim kurmak için oturum açmış olmaları gerekmediği için, genellikle aynı anda 20 milyon çevrim içi kullanıcısı olan, Skype’a göre daha çok her an ulaşılabilir kullanıcı sayısına sahiptir.

Uygulamanın olağanüstü büyümesinin kanıtı olan, Viber kullanıcıları:

– Her ay 150 milyondan fazla arama yapmaktadır.

– Her ay yaklaşık bir milyar metin mesajı göndermektedir.

– Mesajlarının % 10’unda konumlarını paylaşmaktadır.

– Her ay 20.000.000’un üzerinde fotoğraf mesajı göndermektedir.

– Her gün uygulamanın, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Japonya, Güney Kore ve İngiltere başta olmak üzere, 200.000’den fazla yeni insan tarafından kullanılmasıyla büyümektedir.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?