13. Irvine Global Village Festivali düzenlendi

13. Irvine Global Village Festivali duzenlendi

Irvine‘ ın en büyük ve  geniş katılımlı toplumsal etkinliği “Irvine Global Village Festivali” ‘nin (Küresel Köy Festivali) bu sene 13.sü düzenlendi.

Alaturka Online / Irvine –  Orange County‘nin en iyi kültür festivali olarak tanınan, Global Village‘da be sene 5 farklı sahnede 100‘un üzerinde gösteri düzenlendi.

Dünya Mutfağının bircok çeşitlerinin sunulduğu ve damak tadını egzotik diyalara taşıyan festivalde birçok ülkenin, kültürüne ait benzersiz hediyeler, el sanatları, kültürel kıyafetler, sergiler gösteriler , interaktif eğitim ve eğlenceler düzenlendi.

Çocuklara özel hayal şehir, dünya dinleri alanı da büyük beğeni topladı.

Festival’de Türk Kültürünü iki farklı dernek iki farklı stantta tanıttı.

Orange County Türk Amerikan Derneği (OCTAA) ve Pacifica Enstitüsü (Pacifica Institute) ‘sü Türk Kültürünü temsilen katıldığı festivalde Türk standları büyük ilgi gördü.

octaa irvine global village festivaline katildi

OCTAA’nın  bu sene 10.kez katıldığı festivalde ziyaretçilere 500 bardak Türk kahvesi, 75 kutu lokum dağıttı. Dans gösterisi ve kültürel hediyelik eşyalarıyla dikkat çekti.

Ziyaretçilere Türk lokumu dağıtan Pacifica Enstitüsü (Pacifica Institute) gönüllülerinin Ebru Sanatı gösterisi büyük beğeni topladı.

pacifica institute irvine global village festivaline katildi

Kaligrafi ve hat sanatı kullanılarak, ziyaretçilerin isminin yazılarak dağıtılan hediyelik takvimler büyük ilgi gördü.

İlgili Haberler

OCTAA Irvine Global Village Festivali’ne katıldı

Pacifica Institute Global Village Festivali’ne katıldı

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?