15. Washington Türk Festivali Düzenlendi

15. Washington Turkish Festival (25)

15. Washington Türk Festivali. ATA-DC, Geleneksel Türk Mirası Ayı etkinlikleri kapsamında Geleneksel 15. Washington Türk Festivali’ni Düzenledi.

Her yıl 20 bin Amerikalı’nın ziyaret ettiği Geleneksel Türk Festivali bu sene 24 Eylül Pazar günü 11 am – 7pm saatleri arasında Washington’da düzenlendi.

Festival, Freedom Plaza’nın önündeki 12 ve 14’üncü Sokaklar arasındaki Pennsylvania Caddesi’nde ve Beyaz Saray’a iki blok uzaklıkta düzenleniyor.

15. Washington Turkish Festival (19)

15. Washington Türk Festivali Düzenlendi

Amerika’nın başkenti Washington’da Türk Festivali şenliği vardı.

15. Washington Turkish Festival (12)

Geleneksel Türk Mirası Ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen Geleneksel Washington Türk Festivali‘nde katılan Türkler ve Amerikalılar, Türk kültürünün farklı unsurlarını bir arada görme imkanı buldu.

Geleneksel Türk Mirası Ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen Washington Türk Festivali’nde, Türk kültürünü yansıtan pek çok kültürel öğe katılımcıların ilgisine sunuldu.

15. Washington Turkish Festival (6)

Başkent Washington ve civarında yaşayan çok sayıda Türk ve farklı milletlerden misafirler, Washington Türk-Amerikan Derneği (ATA-DC) tarafından, Beyaz Saray’a yürüme mesafesindeki Pennsylvania Caddesi üzerinde 12 ve 14. sokaklar arasında gerçekleştirilen festivalde bir araya geldi.

Türk kültürünü yansıtan çok sayıda etkinliğin yanı sıra Türk mutfağının en iyi örneklerinin ikram edildiği festivalde, Türk halk oyunları gösterileri de yapıldı.

Geleneksel kıyafetleriyle sahneye çıkan halk oyunu ekibi izleyenlerden alkış ve takdir aldı.

15. Washington Turkish Festival (20)

Osmanlı – Türk kültürünü yansıtan ürünlerin sergilendiği stantlar katılımcıların büyük ilgisini çekerken, el dokuması Türk halıları ve geleneksel Osmanlı kıyafet ve çinileri de misafirler tarafından beğeniyle incelendi.

 

Anadolu kökenli Kangal köpeklerini yetiştiren Amerikalı çiftçilerin standı ve yanlarında getirdikleri üç Kangal köpeği de katılımcılardan büyük ilgi gördü.

15. Washington Turkish Festival (20)

Çiftçiler, yıllardır Kangal köpeği yetiştiriciliği yaptıklarını ve festivale getirdikleri köpeklerin gördüğü ilgiden son derece memnun olduklarını ifade ettiler.

15. Washington Turkish Festival (20)

Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı bir aile, Türkiye’yi beklediklerinden daha güzel ve etkileyici bulduklarını kaydeden aile, festivalde de Türk kültürüne ait çok değerli unsurları bir araya görme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Festival yetkilileri, Geleneksel Türk Mirası Ayı kapsamındaki diğer kültürel etkinliklerin eylül ayı boyunca devam edeceğini belirtti.

15. Washington Turkish Festival (22)

ATA-DC Eski Başkanlarından ve Festival Komitesinde bulununan Gizem Salçığıl White Facebook’da yaptığı açıklamada “Muhteşem bir gönüllü ekiple beraber büyük emeklerle hazırladığımız, her yıl 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen, ve bu yıl 15. senesine Türk Amerikan toplumunun desteği sayesinde ulaşan geleneksel Vasington Türk Festivalimizle ve tüm organizasyonu tek başına yapan ATA-DC Derneğimiz ile büyük gurur duyuyoruz ” dedi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?