15 yıl sonra görecek

Göz çukurları deriyle kaplı olarak doğan Uygurlu Türk çocuğun sol gözünün olduğu anlaşıldı. Ama şansız çocuk görmek için 16 yaşını beklemek zorunda.

ÇİN’in Uygur Özerk Bölgesi’nde bir yıl önce bir erkek çocuk sahibi olan Uygurlu Türk Madamihan (26) ve Salamu’nun (26) sevinci, çocuklarını kucaklarına aldığında söndü. Çünkü Marvanican adını verdikleri oğullarının göz kürelerinin üstü deriyle kaplıydı. Ama 8 ay sonra bir ümit ışığı belirdi. Çünkü Marvanican yakınlarında parlayan ışığa tepki vermeye başlamıştı. “Oğlum görmeye çok istekli. Her gün dua ediyorum” diyen baba Marvanican’ı Urumçi’deki devlet hastanesine götürdü.

Bir iyi bir de kötü haber

Çinli doktorlar yaptıkları muayenede Marvanican’ın sol gözünü kaplayan derinin altında bir göz bulunduğunu tespit ettiler. Ancak deriyi alıp gözü ortaya çıkarmak bir işe yaramayacaktı, çünkü gözün merceği yoktu. Marvanican çok küçük olduğu için yapay mercek takılması da mümkün değildi. Doktorların ameliyat için Marvanican’ın 16 yaşına gelmesi gerektiği yönündeki tavsiyesi üzerine aile üzüntüyle evlerine geri döndü.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?