29 Ekim tatil mi? Cumhuriyet Bayramı 2018’de hangi güne denk geliyor?

29 Ekim 2018 bu yıl Pazartesi gününe denk geliyor. 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. Peki 29 Ekim resmi tatil mi? Hafta sonu tatili 3 güne çıkacak mı?

Cumhuriyet Bayramı’na kısa bir süre kala en çok merak edilen konuların başında 29 Ekim tatil mi geliyor. Pazartesi gününe denk gelen 29 Ekim 2018 resmi tatil. 29 Ekim’de okullar tatil olacak ve çalışanlar izinli sayılacak.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliği, okullara gönderilen yazıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yapılmayacağına dair talimat verildiği yönünde bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının coşku ile yapılacağı belirtildi.

bayram-2

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yurdumuzun çeşitli bölgelerinde coşku içinde kutlanmaktadır. Fotoğraf: İHA

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bazı sosyal medya hesaplarında İstanbul Valiliği’nin okullara gönderdiği yazıyla ’29 Ekim kutlamalarının yapılmayacağı’ talimatı verdiği ifade edilmektedir. Söz konusu bilgi gerçeği yansıtmamakta olup, Valiliğimizce okullara verilmiş böyle bir talimatımız bulunmamaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okullarımızda coşku ile kutlanacaktır.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?