31. L.A. LGBT Film Festivali’nin Kazananları Açıklandı

Outfest

 

31. Geleneksel Los Angeles LGBT Film Festivali’nin kazananları açıklandı.

Temmuz 11’de başlayan LGBT Film Festivali, geçtiğimiz Pazar günü Darren Stein’ın, başrollerini Michael J. Willet, Andrea Bowen, Megan Mullally, ve Natasha Lyonne’nin oynadığı  “G.B.F.” isimli film ile final yaptı.

2013 yılındaki ödüller sahiplerini, “Özel Program Ödülleri”, “İzleyici Ödülleri”, ve “Jüri Ödülleri” altında 3 farklı kategoride buldular.

Linda Bloodworth’un yönetmenliğini yaptığı “Bridegroom” isimli, evlilikte eşitliğin konu alındığı film, İzleyici Ödülleri’nin Belgesel Kategorisi sahibi oldu. Aynı film, Tribeca Film Festivali’nde de İzleyici Ödülleri’ne layık görülmüştü.

Tom Bridegroom’un 2011 yılında, balkonda fotoğraf çekerken düşüp ölmesi üzerine, hayat arkadaşı Shane Brian’ın YouTube’da paylaştığı, “Size de olabilir” isimli 10 dakikalık filmin 3.4 milyon izleyiciye ulaşmasını konu alan film, Tom ve Shane’in hayatından kesitlerle şekillendirilmiş.

Seyirci Ödülleri’nin, Drama Kategorisi’nin kazananı ise, Brezilyalı yönetmen Bruno Barreto’nun “Reaching for the Moom” isimli yapıtı oldu. Yapıt Amerikalı şair Elizabeth Bishop ile Brezilyalı mimar Lota de Masedo Soares’in arasındaki lezbiyen ilişkiyi konu alıyor.

 

Festival’in diğer özül kazananları;

Özel Programlama, “Özgür Film” Kategorisi; “Deepsouth,” Yönetmen Lisa Bıagiotti

Özel Programlama, “Artıştık Film” Kategorisi; “Animals,” Yönetmen Marçal Forés

Özel Programlama, “Özel Yetenek” Kategorisi; Diego Ruiz, Yazar-Yönetmen-Oyuncu

İzleyici Ödülleri, “Kısa Belgesel” Kategorisi; “Facing fear,” Yönetmen Jason Cohen

İzleyici Ödülleri, “Kısa Drama” Kategorisi; “Wini + George,” direçted by Benjamin Monie

 

Alaturka Online/ Los Angeles, CA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?