53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündem350 yılın en görkemli saltanat geçidi

350 yılın en görkemli saltanat geçidi

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahta oturuşunun 60’ıncı yılı olan ve önceki gün 41 pare top atışıyla başlayan “Elmas Jübile”, dün başkent Londra’da son 350 yılın en büyük geçit törenine sahne oldu.

Kraliçe II. Elizabeth, kraliyet ailesi üyeleri ile dün Thames nehrinde görkemli bir geçit törenine liderlik etti. Törene 20 bin kişi taşıyan 1000 tekne katıldı. “Spirit of Chartwell” adlı, 7.5 milyon lira değerinde ve 10 bin çiçekle süslü saltanat kayığında geçide önderlik eden Kraliçe, soğuk ve yağmurlu havaya rağmen kıyıdaki yüzbinlerce insanı selamladı. Kutlamalar çerçevesinde ayrıca ülke çapında sokak partileri de düzenlendi. Prens Charles da, Londra’nın en işlek caddesi Piccadilly’deki sokak partisine katıldı. 10 milyon sterlin, yani yaklaşık 30 milyon lira tutan kutlama etkinliklerinin maliyeti çoğunlukla bağışlarla karşılandı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,408BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın