53.6 F
Los Angeles
1 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündem5 aileden 23 kişi, 1 çadırda

5 aileden 23 kişi, 1 çadırda


Kahramanmaraş, Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi’nde 1 çadırda, 5 aileden 23 kişi yaşadığını anlatan depremzedeler CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a dert yandı.

“SULARI YOK, ELEKTRİK YOK, HİJYEN YOK” 

Hala suyun, elektriğin olmadığını, depremzedelerin kendi hallerine bırakıldığına dikkat çeken Aydın, “5 aile, 23 kişi bir çadırda yaşamaya çalışıyor. Bu bölgede her çadır aynı durumda. Gelsinler buraya insanlar ne haldeler bir görsünler. Suları yok, elektrik yok, hijyen yok. Çadırların altındaki mantardan her türlü hastalık oluşabilir. Depremin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sıkıntılar hala çok büyük. İktidar, ‘her tarafa çadır gönderdik. bir ihtiyaçları yok’ diyor, ancak gerçek durum öyle değil. İktidar gelsin sorunları yerinde izlesin” diye konuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,405BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın