5 gündür çıktığı direkten inmiyor

Oklahoma’da akli dengesi yerinde olmayan birisi çıktığı direkten 5 gündür aşağıya inmiyor. Yaklaşık 30 metrelik yükseklikteki bir televizyon ve radyo verici kulesine tırmanan 25 yaşındaki ‘‘Willam’’ isimli şahıs, polislerin tüm pazarlık tekliflerine rağmen direkten inmemekte direnmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü bir binanın tepesine tırmanan William, bir gün sonra binanın hemen yanında bulunan verici istasyon kulesine tırmandığını açıklayan polis yetkilileri, o günden bu zamana kadar tüm dil dökmelerine rağmen şahsı aşağıya indirme konusunda ikna edemediklerini söyledi. Kuledeki adama sigara, su, yiyecek ve içecek verdiklerini ancak buna rağmen inmemekte direndiğini belirten polis yetkilileri, son olarak pazartesi gün tam 5 saat boyunca William’ın inmesi için dil döktüklerine dikkat çekti.
Polis geçtiğimiz cumadan sonra kuledeki şahsın birkaç defa düşeme tehlikesi geçirdiğini belirtirken, zaman zaman kısa aralıklrla demir istekeye kollarını yaslayarak uyuduğunu da ifade etti.

Oklahamo eyaletinin Tusla şehrinde yaşanılan olay, son günlerde ABD basının da gündemine konu oldu. Tusla polisinin yaptığı açıklamaya göre kuledeki şahsın ‘‘insanlardan kortuğu’’ ve ‘‘paranoyak’’ biri olduğunun doktor raporu ile teyid edildiğini kaydetti. Polis, William’ın kendilerine kuleye çıkma nedenini, ‘‘Bitirmem gereken bir iş var’’ şeklinde ifade ettini aktardı.

William’ın kuleye tırmanma macerasının dışında daha önce de Tusla ile Dallas arasını yürümeye çalışmış. (SEZAI KALAYCI, NEW YORK, Zaman)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?