5 Mart

irem akdere los angeles 5 mart alaturka

Mart’ın 5’inde de Alaturka ailesine katıldım. Alaturka Amerika’nın en büyük ailesi, gazetelerin biriciği. Bu ailenin bir parçası olmak ne güzel bir şeydir böyle!

5 Mart

Küçükken kurulan hayaller nasıl da gerçek oluyor büyüyünce?  Bu yolda başarılı olabilmek için ne çok mücadele ediyoruz, ne çok uğraşıyoruz, ne çok istiyoruz… Hayaline gerçek olacak diye inanmak ve gözlerini kapatıp o hayalin gerçekleştiği resmi çizmek insanın kendi kendine ne güzel hediyesi belki de. Çünkü bu resmi çizip ona göre yaşayabilmek hayatta olgunlaşmayı,  güçlenmeyi öğrenmenin en tatlı ve en dramsız yolu.

Bu yollardan birinden bir uçak geldi hayal diyarıma. Gözlerimi gökyüzüne dikmiş uçağın aheste aheste bulutların arasından süzülerek geçişini izlerken hayran kaldım bu bembeyaz tayyareye. Görür görmez istedim o uçağa binip diyar diyar dolaşmayı.

5Mart-1

 

Amerika işte tam burada, bundan çoook uzun zaman önce düştü aklıma. Nasıl da güzel görünürdü gözüme izlediğim o Amerikan filmlerindeki evler, kilometrelerce palmiyelerin eşliğinde uzanan kumsallar… Peki o uzun uzun gökdelenlere ne demeli? Ya da dünyanın 24 saat yaşayan en ışıltılı şehrine?

“ Ido burada her şey var mı?”

“Var Abi”  diyologunun mekanı olacak ülkeymiş bu Amerika.

5Mart-2 Irem Akdere

5Mart-3 Irem Akdere

5Mart-4

5Mart-5 irem Akdere

5Mart-6

 

Biz Türkler severiz Amerikalıları, Hollywood filmlerini, rahat hayat tarzlarını. Farklı kültürlerin bir araya gelerek oluşturduğu yaşam ahengine katılıyoruz bu kıtada, kültürel ve tarihsel kimliğimizle. Burası dünyanın dört bir yanındaki kültürlerin yeni  buluşma noktası… Amerika kıtasının genç, davetkar, çekici ve marka olmuş gözbebeği ülkesi.

5Mart-7 Irem Akdere

Uçak hayale hayal yolculuğa yolculuk Amerika’da yaşamaya dönüştü. Zamanla, sabırla, çabayla.

Önce Eksi 10’la hala devam eden keyifli yolculuğum başladı sonra eksi10lacalifornia.wordpress.com geldi peşinden. Mart’ın 5’inde de Alaturka ailesine katıldım. Alaturka Amerika’nın en büyük ailesi, gazetelerin biriciği. Bu ailenin bir parçası olmak ne güzel bir şeydir böyle!

Ayların ardından, gezmeye, dolaşmaya, keşfetmeye devam.

Neler oldu neler!  Londra’da Big Ben gezisinden, Hong Kong’ta yağmur altında sırılsıklam ıslanma faciasına, Amerika’da Eksi 10 yeni sezon çekimlerinden, MBA’in bitmek bilmez çilesine, haftalık San Diego gezilerinden, Türkiye seyahatine anlatacak çok anı birikti. Hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden anlamlı.

Yeni yazılarda, tazecik anılarla, hayatın yeni günlerinde görüşürüz :)

İrem Akdere / Los Angeles
[email protected]

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?