48.2 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAlaturka Online6 farklı anket şirketine göre partilerin oy oranları ! Bomba sonuçlar !

6 farklı anket şirketine göre partilerin oy oranları ! Bomba sonuçlar !

6 farklı anket şirketine göre partilerin oy oranları

6 farklı anket şirketi tarafından yapılan ve seçmenlere “Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yöneltildiği araştırmadan çıkan sonuçlar Ankara kulislerinde bomba etkisi yarattı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde barajın düşürülmesi tartışmaları ve yani parti kurma çalışmaları ile hareketlenen siyaset arenasında 6 farklı anket şirketinden gelen sonuçlar büyük yankı uyandırdı.

İstanbul merkezli Toplumsal Etki Araştırmaları Merkezi (TEAM), 1 Ekim’de yayımladığı raporda ‘seçmenlerin hangi partiye oy vereceği konusunda’ araştırmalar yapan farklı anket şirketleriyle ilgili bir veri analizi yaptı.

4 ŞİRKET CUMHUR İTTİFAKI’NI YÜZDE 50’NİN ALTINDA GÖSTERDİ

ORC, Piar, Avrasya, ADA, Potimar ve Saros gibi farklı anket şirketlerinin verilerinin yer aldığı raporda 6 farklı anket şirketinin verilerinin ortalaması ele alındı. Raporun en dikkat çekici tarafı, 4 şirketin araştırmasında Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 50’nin altında çıkması oldu.

İşte 6 araştırma şirketinin verileri;

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,399BeğenenlerBeğen
16,220TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın