60 metreden yere düştü

Heyecan verici gösterileri ile tüm dünyada büyük ilgi uyunduran hava gösterilerinin üzerinde son günlerde “kara bulut” dolaşıyor.

Hafta sonunda ABD ve İngiltere’de gerçekleştirilen hava gösterilerinde uçakların yere çakılması sonucu iki pilotun ölmesinin etkisi sürerken pazar günü bir başka korkunç kazanın daha yaşandığı ortaya çıktı.

Yaşanan son kazanın adresi de ABD’deydi. Ülkenin Michigan eyaletinde bulunan Selfridge Ulusal Hava Üssü’nde gerçekleştirilen uçuş gösterisi sırasında Todd Green isimli akrobat, havada helikopterden Steerman gösteri uçağina atlarken düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

75 bin kişinin izlediği gösteri sırasında Green, daha önce defalarca kez yaptığı gibi çift kişilik helikopterden hemen altılarında uçan uçağa inecekti. Ancak hava rüzgarlıydı ve ilk iki denemisinde başarısız oldu. Üçüncü de ise helikopterden sarkıldı ve ayaklarını uçağa sarkıttı. Ancak bu kez bir anda dengisini kaybetti.

İki kere dengesini kurmaya çalışsa da başarılı olamadı ve on binlerce kişinin gözleri önünde 60 metreden yere düşmekten kurtulamadı. Hemen hastaneye götürülen Green, kurtarılamadı. Gösteri sırasında kazaya neden olduğu hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı yetkililere göre Green, kuvvetli rüzgar nedeniyle dengesini kuramadı. Herşey normal gitseydi Green, uçağın kanatlarında yürüyerek şovunu tamamlayacaktı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?