75. Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu

Diane Kruger Fatih Akin
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Fatih Akın’ın (sağda) yönettiği “In the Fade (Paramparça)”, “En İyi Yabancı Film” ödülününün sahibi oldu. Akın ödül töreni sonrası aktris Diane Kruger (solda) ile gazetecilere poz verdi.

75. Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı “In the Fade (Paramparça)” ise “En İyi Yabancı Film” ödülününün sahibi oldu.

75. Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” “En İyi Film” ödülüne, başrol oyuncusu Frances MacDormand da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü

Ewan McGregor
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Mini Dizi En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü Ewan McGregor kazandı.

– Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı “In the Fade (Paramparça)” ise “En İyi Yabancı Film” ödülününün sahibi oldu

Big Little Lies
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi” ödülünü kazanan “Big Little Lies” ekibi (soldan-sağa) Laura Dern, Nicole Kidman, Zoe Kravitz, Reese Witherspoon ve Shailene Woodley.

– Ödül törenine Hollywood’u sarsan taciz iddialarının ardından cinsel tacize karşı başlatılan “Times up” kampanyası damga vurdu

Aziz Ansari
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü Aziz Ansari kazandı.

– Meryl Streep, Angelina Jolie gibi birçok kadın oyuncu, film endüstrisinde cinsel tacize karşı farkındalık yaratmak ve cinsel taciz kurbanlarıyla dayanışma içinde olduklarını göstermek amacıyla kırmızı halıda siyah elbiselerle poz verdi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “Drama Dalında En İyi Film” ödülünü kazanan “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” ekibi (soldan-sağa) Martin McDonagh, Sam Rockwell, Frances McDormand, Graham Broadbent ve Peter Czernin.

75. Altın Küre ödüllerinde “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” drama dalında “En İyi Film“, filmin başrol oyuncusu Frances MacDormand da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

The Handmaid's Tale
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “Drama Dalında En İyi TV dizisi” ödülünü kazanan The Handmaid’s Tale dizisi ekibi (soldan-sağa) Alexis Bledel, O-T Fagbenle, Yvonne Strahovski, Warren Littlefield, Elisabeth Moss, Bruce Miller, Samira Wiley, Madeline Brewer, Joseph Fiennes, Ann Dowd, Reed Morano ve Max Minghella.

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu.

Sterling K. Brown
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü Sterling K. Brown kazandı.

ABD’li ünlü komedyen Seth Meyers‘in sunduğu törene, Hollywood’u sarsan taciz iddialarının ardından cinsel tacize karşı başlatılan “Times up” kampanyası damga vurdu.

Sam Rockwell
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Sam Rockwell “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Meyers‘ın sinema dünyasında birçok kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen ABD’li film yapımcısı Harvey Weinstein‘e “Fil salonda yok” diyerek gönderme yaptığı törene çok sayıda kadın oyuncu siyah elbise giyerek katıldı.

Rachel Brosnahan
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Rachel Brosnahan kazandı.

Meryl Streep, Angelina Jolie, Emma Stone, Emma Watson, Sharon Stone gibi birçok kadın oyuncu, film endüstrisinde cinsel tacize karşı farkındalık yaratmak ve cinsel taciz kurbanlarıyla dayanışma içinde olduklarını göstermek amacıyla kırmızı halıda siyah elbiseleriyle poz verdi. Bazı oyuncular, “Times up” yazılı rozetler taktı.

Nicole Kidman
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Mini Dizi En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Nicole Kidman kazandı.

Drama dalında Martin McDonagh’ın yönetmenliğini yaptığı “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” “En İyi Film” ödülünün sahibi oldu. Film, başrol oyuncusu Frances MacDormand‘a da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü getirdi.

James Franco - Dave Franco
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan James Franco (solda) kardeşi Dave Franco ile (sağda) gazeteciler poz verdi.

İngiliz oyuncu Gary Oldman, “Darkest Hour” filminde canlandırdığı Winston Churchill rolüyle drama dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Guillermo del Toro
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro, “The Shape of Water” filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü kazandı.

Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro, “The Shape of Water” filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü kazanırken, Almanya’da yaşayan Fatih Akın‘ın yönettiği “In the Fade (Paramparça)” ise “En İyi Yabancı Film” ödülününün sahibi oldu.

Gary Oldman
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü Gary Oldman kazandı.

75. Altın Küre’de ödül kazananlar şöyle:

Drama Dalında En İyi Film: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film: “Lady Bird”

En İyi Animasyon Film: “Coco”

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Saoirse Ronan

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: James Franco

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell

En İyi Yönetmen: Guillermo del Toro

En İyi Senaryo: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Film Müziği: “This is Me”

En İyi Yabancı Film: “In the Fade”

Elisabeth Moss - Bruce Miller
Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen ve Oscar’ın habercisi kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. “TV Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Elisabeth Moss (solda) “Drama Dalında En İyi TV dizisi” ödülünü ise “The Handmaid’s Tale” dizisi kazandı. Ödülü “The Handmaid’s Tale” senaristi Bruce Miller (sağda) aldı.

– Televizyon dalında ödüle layık görülenler ise şöyle sıralandı:

Drama Dalında En İyi TV dizisi: “The Handmaid’s Tale”

Müzikal/Komedi Dalında En İyi TV dizisi: “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: “Big Little Lies”

TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Rachel Brosnahan

TV Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Aziz Ansari

TV Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Elisabeth Moss

TV Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Sterling K. Brown

TV Mini Dizi En İyi Kadın Oyuncu: Nicole Kidman

TV Mini Dizi En İyi Erkek Oyuncu: Ewan McGregor

Kısa TV Dizisi ya da Filmi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Laura Dern

Kısa TV Dizisi ya da Filmi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Alexander Skarsgard

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?