80 Bin Türk Miami ‘de Ev Sahibi

7 odalı villaların, 89 bin dolara düştüğü Miami’den ev alan Türkler’in sayısı 80 bini buldu.

miami turkler villa

Florida eyaletinde süper lüks villalar 89 bin dolara satılıyor. Oda sayısına göre bu rakam 50 bin dolara kadar düşüyor. ABD’li emlakçılar, en iyi müşterilerinin Türkler ve Araplarolduğunu söylüyor.

Türkiye’de müteahhitler, kenar semtlerde 1+1 dairelere bile 200 bin lira fiyat biçerken; Amerika’da 7 odalı villalar, 89 bin dolara düştü. Miami’den ev alan ya da yerleşen Türkler’in sayısının 80 bini buldu.

Son günlerde Türkiye’de konut sektöründe fiyatlar bir türlü inmiyor.Bankalardaki konut kredisi faizlerinin düşmesiyle ev almak isteyen vatandaşlar, bu kez inşaat firmalarının yüksek fiyatlarıyla karşılaşmaya başladı.

FİYAT FARKINA BAK!

Bazı projelerde 1+1 daireler bile 400 bin lirayı bulan fiyatlarla sunuluyor. İstanbul’un en ücra bölgelerinde de 2+1 evlere 300 bin lira isteniyor. Bizde durum böyle iken; Amerika’da lüks villaların fiyatları ise giderek düşünce, Türkler buraya akın etmeye başladı. Yaşanan krizin ardından, ABD’nin en gözde turizm merkezlerinden Miami’deki villaların fiyatı, İstanbul’daki sıradan bir projedeki 1+1 ya da 2+1 konutlardan daha ucuz hale geldi.

miami turkler ev aliyor

Beylikdüzü’nde, Tuzla’da veya Güneşli‘de, yani İstanbul’un dışında semtlerde ortalama birprojede fiyatlar 1+1 ya da 2+1 için 200 bin liradan başlayıp, 450 bin liraya kadar çıkıyor. Miami’de kent merkezine 25 dakika uzaklıktaki 5 oda, 2 salonlu bir villanın fiyatı ise 89 bin dolar(yaklaşık 170 bin lira). Yüzme havuzu ve saunası da bulunan  villayı  peşin  parayla almak isteyenlere de yüzde 10 indirim yapılıyor. Kredi kullanmak isteyenler için ise faiz oranı, bizimbankaların uyguladığının yarısını ancak buluyor.

KİRASI KARŞILIYOR

Bu villayı almak için yüzde 0.47’den kredi almak mümkün. Uzmanlar, bu tür villaların ABD’de çok bulunabileceğini, gidip oturmak yerine, kiraya vermenin de mümkün olduğunu belirtiyor.Son dönemde Miami’den ev alan ya da yerleşen Türkler’in sayısının 80 bini bulduğu ifade ediliyor. 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?