A Milli Futbol Takımımız ABD’ye geliyor

A Milli Futbol Takımımız, Mayıs ayında ABD’de 2 ayrı hazırlık karşılaşması yapacak. Milli takımımızın 29 Mayıs’taki karşılşamsı Türk Günü yürüyüşü işle aynı tarihe denk gelmesi sıkıntı yarattı.

Razi CANİKLİGİL  / HÜRRİYET-NEW YORK

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nde bir hazırlık kampı gerçekleştirecek olan A Milli Futbol Takımımız, bu kamp çerçevesinde Çek Cumhuriyeti ve ABD ile birer hazırlık maçı oynayacak.

A Milli Futbol Takımı, ABD kampında ilk olarak Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak. New Jersey’deki Red Bull Arena’daki karşılaşma 22 Mayıs Cumartesi günü 14.30’da oynanacak. Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçı 25 bin kişilik stadyumun tarihindeki ilk uluslararası futbol maçı olacak.

A Milli Takım, ABD kampındaki bir diğer hazırlık maçını ise ev sahibi Amerika Birleşik Devletleri ile yapacak. 29 Mayıs Cumartesi günü New York saati ile 14:00’de başlayacak karşılaşma, Philadelphia’daki 67 bin 500 kişilik Lincoln Financial Field Stadyumu’nda oynanacak.

Her iki karşılaşmanın bilet fiyatları 25 dolar ve üzeri fiyattan satışa sunulacak. ESPN 2 ve Galavision TV kanallarının naklen yayınlayacağı karşılaşma New York’taki geleneksel Türk Günü Yürüyüşü ile aynı saate denk gelmesi üzerine TADF Başkanı Kaya Boztepe, Futbol Federasyonu Başkanı Lütfü Arıboğan ile temasa geçti.

Boztepe, Hürriyet’e yaptığı açıklamada; “Eğer maçın saatini değiştiremezsek yürüyüşü bir başka güne kaydırmak için çaba göstereceğiz. Yurttaşlarımızın her iki önemli etkinliğe de katılabilmelerini istiyoruz” dedi.

Eagles’ın başkanı Joe Banner, belediye başkanı Michael Nutter ve ABD futbol federasyonu başkanı Sunil Gulati tarafından yapılan duyuruda ABD-Türkiye karşılaşmasının
12 Haziran’da Güney Afrika’da İngiltere’ye karşı yapacakları finallerin ilk maçı
öncesinde en önemli hazırlık maçı olacağını duyurdular

hurriyetusa.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?