ABD Dışındaki Hesaplardaki Paraların Vergilendirmesi

ABD Disindaki Hesaplardaki Paralarin Vergilendirmesi

ABD Dışındaki Hesaplardaki Paraların Vergilendirmesi Konusundaki Af ile ilgili CATA Chamber ücretsiz seminerler düzenliyor.

Kaliforniya Türk Amerikan Ticaret Odası (CATA Chamber) yeni IRS uygulaması ve mevcut af ile alakalı bir dizi ücretsiz seminerler düzenleyecek.

24 Ocakta Irvine’da, 7 Şubat’ta San Diego’da düzenlenecek seminerler tüm yabancı banka hesap sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Çifte vatandaşları , yeşil kart sahipleri ve Amerika da çalışma izni olanlar bunlardan bir kaçı.

Neal N. Chilingirian kimdir?

Konuyu sunacak konuşmacı Neal N. Chilingirian Kaliforniya Barosunun bu konuda Vergi Uzmanı olarak belgelediği 400 özel hukukçusundan biri. İstanbul doğumlu Chilingirian, Saint Michel de öğrenciyken ailesiyle birlikte Los Angles’a gelmiş ve başlangışta ailesinin Anaheim’deki sandwich dükkanında çalışmaya başlamış. UCLA ‘de Ekomomi ve Business bölümünü bitirdikten sonra Hasting College’de Hukuk okumuş. Century Citi’de Uluslar Arası Muhasebeyle ilgili bir firmada çalışırken USC’den Business Taxations masterini tamamlamıştır. Neal halen yılda en az 3-4 defa Türkiye’yi ziyaret edip oradaki Yeşil kartlı kişiler ABD’deki Vergilendirmeyle ilgili bilmeleri gereken konularda seminerler veriyor.

Neal Chilingirian 24 Ocak tarihinde Irvine Civic Center de, 7 Şubatta da San Diego’da vereceği seminerlerde aşağıdaki soruların cevaplarını vermeye çalışacak.

Yabancı Banka Hesapları hakkında;

  • Eğer yabancı banka hesaplarınızdaki parayı rapor etmezseniz cezasının banka hesabınızdaki paranın üç katı olacağını biliyor muydunuz?
  • Mükelleflerin gerçekten yabancı banka hesaplarını rapor etmediği için hapse girerler mi?
  • Eğer Türk ve İsviçre hesaplarınınzda ki parayı Amerika Birleşik Devletlerine şimdiye kadar rapor etmediyseniz ne olacak? Şimdi seçenekleriniz nedir?

ABD Genel Vergi Konseptleri hakkında;

  • Hangi kriterler diğer ülke vatandaşlaşlarını / işadamlarının ABD gelir ve emlak vergilendirmesine dahil eder ?Nasıl bu durumdan kaçınırız?

Gayrimenkul yatırımları hakkında;

Amerika Birleşik Devletlerinde gayrimenkul yatırımı yapmak için en iyi yapı nedir?

Amerika Birleşik Devletlerine Göçmenlik hakkında;

Amerika Birleşik Devletlerine göç etmeden önce gelir ve emlak vergisini en aza indirmek için hangi basamakları atmanız gerekir?

 

First Seminar (IRVINE)

Saturday, January 24th.(6.30p.m.- 8.30p.m.)

Address:  1 Civic Center Plaza, Irvine, CA 92606.

Click here for RSVP

Second Seminar (San Diego)

Saturday, February 7th.(6.30p.m.- 8.30p.m.)

Address:  4240 La Jolla Village Drive | La Jolla Ca 92037

Click here for RSVP  (closed on February 2nd)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?