61.5 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD: Suriye’de tampon bölge kolay değil

ABD: Suriye’de tampon bölge kolay değil

ABD Yönetimi, kendisine tanınan süre geçen hafta dolduğu halde altı maddelik Annan Planı’nı halen tam olarak uygulamayan Suriye Yönetimi’ne yönelik bir tampon uygulanmasının zor olduğunu ilk defa açıkça dile getirdi. Esad Rejimi’nden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin sayısı 23 bine ulaştığı ve ülkedeki insani koşulların düzelmediği bir ortamda başta Kofi Annan’ın sözcüsü bazı çevrelerin Suriye içinde tampon bölge ya da insani koridor oluşturma önerilerini değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner şöyle dedi: “Tampon bölge, oldukça karmaşık bir girişim ve açıkçası uygulanması da kulağa geldiği kadar kolay değil. Türk Hükümeti yetkililerinin bazı tampon bölge seçeneklerine işaret ettiğini biliyorum. Masadaki her türlü fikri dinlemeye kesinlikle istekliyiz ama görmek istediğimiz, odaklandığımız, ateşkes ve bu bölgelerde umutsuzca ihtiyaç duyulan insani yardıma erişim.”

m Toner, ABD için insani yardım koridorunun bir seçenek olup olmadığı konusunda ise “Bu tür operasyonların özü gereği içerdiği zorlukları kabul ederek değişik alternatiflere bakma konusunda her zaman istekliyiz. Doğrusu ciddi zorlukların olduğu da bir gerçek. Şu anda odaklandığımız, elimizdeki Annan Planı” diye konuştu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,391BeğenenlerBeğen
16,227TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,710TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın