79.1 F
Los Angeles
17 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı: Trump'ın Erdoğan'la rahat hissetmesi mide bulandırıcı

ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı: Trump’ın Erdoğan’la rahat hissetmesi mide bulandırıcı

ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Eliot Engel, NBC’den Chuck Todd’a  yaptığı açıklamada, NATO’nun Türkiye’yi üyelikten çıkarması gerektiğini de savundu ve buna gerekçe olarak da Türkiye’nin ‘Rusya’nın müttefiki gibi davranmasını’ gösterdi.

T24’te yer alan habere göre Engel, “Erdoğan kötü bir insan ve ABD Başkanı’nın Erdoğan gibi bir adamla rahat hissetmesi karşısında midem bulanıyor” dedi.

ABD Başkanı’nın Kürtleri de içeren Suriye politikalarına dair partiler üstü taslağın bu hafta içinde sunulacağını hatırlatan Engel, Trump’ın politikalarının müttefikleri ABD’yle işbirliği yapmaktan alıkoyacağını savundu. “Bu, insanların bizden kaçmasına sebep olacak” diyen Engel, şöyle devam etti:

“Ve tüm bunlara ABD Başkanı’nın yol açıyor olması kesilikle utanç verici.”

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,028BeğenenlerBeğen
12,508TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,746TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone