ABD’de Online Eğitim Alan F-1 Statüsündeki Öğrencilerin Statüleri Hakkında Yapılan 6 Temmuz 2020 Tarihli Açıklama

ABD’de Online Eğitim Alan F-1 Statüsündeki Öğrencilerin Statüleri Hakkında Yapılan 6 Temmuz 2020 Tarihli Açıklama

Yeni yapılan açıklamaya göre, eğitimlerinin tamamını online eğitim olarak veren okullara devam eden göçmen olmayan F-1 ve M-1 statüsündeki öğrenciler, tamamen online ders alarak ABD’de kalamayacaklardır.

U.S. Department of State (ABD Dışişleri Bakanlığı), güz dönemi için tamamen online eğitim veren okullara ve/veya programlara kayıtlı öğrencilere vize vermeyecek veya U.S. Customs and Border Protection (ABD Gümrükleri ve Sınır Koruması), bu öğrencilerin ABD’ye girmesine izin vermeyecektir.

Halihazırda ABD’de bu online eğitim programlarına kayıtlı olan öğrenciler ülkeden ayrılmalı veya yasal statülerini korumak için yüz yüze eğitim veren bir okula transfer olmalıdırlar. Aksi takdirde, sınır dışı edilme işlemlerinin başlatılması da dahil olmak ve bununla sınırlı olmamak üzere göçmenlik sorunları ile karşılaşabilirler.

Karma modeli benimseyen okullara (online ve yüz yüze karışık eğitim veren okullara) giden göçmen olmayan F-1 öğrencilerinin online olarak birden fazla ders veya üç kredi almalarına izin verilecektir.

Kendi durumunuza özel göçmenlik durum değerlendirmesi ve planlaması icin Avukat Aycan Iskent Ekener‘in ofisiyle [email protected] adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Yapılan açıklamayı okumak için tıklayın

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?