ABD’de Yatırım ve Yatırımcı Vizeleri Konulu Panel Düzenlendi

ABD’de Yatırım ve Yatırımcı Vizeleri Konulu Panel Düzenlendi.

Türk Amerikan Ticaret Odası (WATCH-US), Los Angeles Türkiye Ticaret Odası binasında “ABD’de yatırım ve yatırımcı vizeleri” konulu bir etkinlik düzenledi.

Amerika’nın tanınmış Türk avukatlarından Aycan İşkent‘in konuşmacı olarak katıldığı panelde ABD’de geçici ya da kalıcı vize çeşitleri, yeşil kart ve ABD vatandaşlığına geçiş gibi önemli konulara değinildi.

Avukat İşkent konuşmasının başında özellikle ABD’de öğrenci vizesiyle yaşayan kişilerin okullara devamsızlık yapmaması ve kesinlikle herhangi bir iş yapmaması, çalışmaması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Trump hükümetinin göçmenler üzerinde baskısının giderek arttığını, dolayısıyla ABD’de yaşayan göçmenlerin vize ihlali konularına dikkat etmelerini istedi ve aksi takdirde ABD’ye tekrar girebilme, ya da vizelerini yenileyebilme şanslarını yitirebileceklerini dile getirdi.

Ahmet Onerbay Aycan Iskent

Geniş bir kitlenin katılım sağladığı ve katılımcıların kendi göçmenlik durumları ile ilgili sorulara yanıt bulduğu panel sonrası WATCH-US Türk Amerikan Ticaret Odası başkanı Ahmet Önerbay da kısa bir konuşma yaptı.

Başkan Önerbay konuşmasında son zamanlarda ABD’de yatırım yapmak isteyen Türk firmalarının bir hayli arttığını ve yatırımcı vizesi ile ilgili sürekli sorular aldıklarını belirtti.

Panel sonunda Başkan Ahmet Önerbay Avukat Aycan İşkent‘e bir plaket verdi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?