ABD’deki bombalı paket furyasının zanlısı yakalandı

Kasımdaki ABD Kongresi seçimlerine günler kala patlak veren Trump muhaliflerine bombalı paket gönderme furyasını soruşturan federal yetkililer, köken olarak Florida eyaletine odaklanmaları sonrası, bir zanlıyı kaladıklarını açıkladı.

Zanlının kimliğini 1962 doğumlu Cesar Sayoc olarak açıklayan federal ajanlar, bunu başka gözaltıların takip edebileceğini söyledi.

CUMHURİYETÇİ PARTİ ÜYESİ

Cumhuriyetçi Parti’ye üye kaydı yaptırmış olan ve kalabalık bir suç sicili bulunan Cesar Sayoc, Fort Lauderdale yakınındaki Plantation bölgesinde yedek parça dükkanı AutoZone’un park yerinde yakalandı.

Reuters’e konuşan iki görgü tanığı, operasyon sırasında kuvvetli bir patlama duyduklarını söyledi.

Olay yerinde Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence’in propogandasını yapan, Hillary Clinton’ı atış tahtasında hedef olarak gösteren, “CNN SUCKS” yazan çıkartmalarla kaplı, zanlıya ait beyaz bir minibüs vardı.

Yerel TV kanalları, soruşturmacıların beyaz minibüsü mavi muşambayla örtmesinin ve kamyona koyup götürmesinin görüntülerini yayımladı.

Florida’daki gözaltı, Trump muhaliflerine en az 12 bombalı paket gönderilmesinin ardından geldi. Bunlardan 2’si bugün ele geçirildi.

Bugüne dek bombalı paketlerden hiçbir patlamadı, kimse zarar görmedi, ama bütün ABD diken üstünde durur hale geldi. 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?