62.9 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD'li gizli ajanlara içki yasağı

ABD’li gizli ajanlara içki yasağı

Yeni düzenlemelerle Gizli Servis ajanları ülke dışındaki görevlerinde içki içemeyecek, “kötü şöhretli işletmelere” gidemeyecek ve otel odalarına yabancıları getiremeyecek.

Ayrıca personele uyması gereken kurallarla ilgili kurslar verilecek.

Bu ayın başlarında Kolombiya’nın Cartagena kentinde bir zirveye katılan ABD Başkanı Barack Obama’yı korumakla görevli 12 Gizli Servis üyesi ve bazı subayların bir striptiz kulübüne gittiği sonra da otellerinde 20’den fazla fahişeyle eğlendiği ortaya çıkmıştı.

Obama’dan birkaç gün önce Kolombiya’ya giden ajanlar, skandalın ardından ya istifa etti ya da haklarında disiplin soruşturması açıldı.

Gizli Servis’in bağlı olduğu Amerikan İç Güvenlik Bakanlığı, Barack Obama’nın Kolombiya’ya gelmesinden önce ekibin değiştirildiğini ve Başkan’ın güvenliğinin riske atılmadığını söylüyor.

Gizli Servis ayrıca, bir grup gizli ajanın geçen yıl Başkan’ın ziyareti öncesinde El Salvador’da striptiz kulübüne gittiği ve fahişelerle birlikte olduğu iddialarının da soruşturulacağını açıkladı.

Perşembe günü, Gizli Servis sözcüsü bu yöndeki iddialarla ilgili kanıt olmadığını açıklamıştı.

İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano, hafta başında Senato’da ifade verirken Kolombiya’daki skandalın münferit bir olay olduğunu söylemiş, “Bu olayın bir kültür sorununu temsil etmesi benim için sürpriz olur” demişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,403BeğenenlerBeğen
16,217TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın