ABD’li komedyen Cosby’e cinsel tacizden hapis cezası

Montgomery şehrinde görülen davada, cinsel taciz suçlamasıyla yargılanan 81 yaşındaki ünlü komedyen Cosby’e 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası verildi.

25 BİN DOLAR PARA CEZASI

Hapis cezasının yanı sıra ‘cinsel saldırgan’ olarak kayıt altına alınmasına karar verilen Cosby’nin 25 bin dolar para cezası ödemesine de hükmedildi.

KARARI TEMYİZE GÖTÜRECEK

Cosby kararı temyize götürecek. Temyiz Mahkemesi son kararı verecek ve karar verilene kadar Cosby hapiste kalacak.

Mahkeme, Cosby’nin avukatlarının kefaletle serbest bırakılması talebini reddetti.

DURUŞMADA TEBESSÜM ETTİ

Ünlü komedyenin duruşma boyunca söz almadığı ve tebessüm ettiği belirtildi.

Cosby’nin 2016 yılında, Temple Üniversitesi çalışanı Constand’a cinsel tacizde bulunmaktan yargılanmasına karar verilmişti. Mahkemede şikayeti okunan kadın, ünlü oyuncunun kendisine Philadelphia’daki evinde 3 mavi hap verdiğini, haplar nedeniyle bilincini kaybettiğini ve Cosby’nin tacizine maruz kaldığını öne sürmüştü.

Bill Cosby’nin avukatları, suçlamaları ispatlayacak hiçbir delilin mahkemeye sunulmadığını savunarak, davanın düşürülmesini talep etmişti. Hakim ise Cosby’nin atılı suçtan yargılanmasına karar vermişti.

Daha önce cinsel taciz suçlamasıyla tutuklanan Cosby, 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmıştı. Oyuncunun onlarca kadının iddiaları üzerine çok sayıda başka davayla da karşı karşıya kalabileceği kaydediliyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?