61.5 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaABD'li milletvekili Türk kolejini gezdi

ABD’li milletvekili Türk kolejini gezdi

ABD Kongresi Ticaret ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bill Cassidy ve eşi, İzmir Özel Yamanlar Koleji’nde incelemelerde bulundu.

Türk eğitim sistemi ve okulda uygulanan programları inceleyen Türk dostu Amerikalı parlamenter, Yamanlar Eğitim Kurumları’nın ilköğretim ve lise programlarını ayrıntılı olarak inceledi.

Yamanlar’da uygulanan programların başarısıyla ilgili olarak daha önce okulu ziyaret eden Amerikalı parlamenterlerden çok güzel sözler duyduğunu belirten Cassidy, “Özellikle çok başarılı bilim olimpiyatı çalışmalarının nasıl yapıldığını görmeye geldim. Yamanlar’da modern eğitimde olması gereken akademik, bilimsel ve sportif eğitimin beraber ve mükemmel bir şekilde yürütüldüğünü gördüm. Uluslararası bilim olimpiyatlarındaki başarıları beni çok şaşırttı. Biz de ABD’de bunları geliştirmek için çeşitli projeler üretiyoruz. Burada gördüklerimiz, benim için çok önemli bir tecrübe oldu.” dedi. (CIHAN)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,391BeğenenlerBeğen
16,228TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,709TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın