64.4 F
Los Angeles
19 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika ABD’li uzmandan, NATO-Rusya çatışması başlarsa Kaliningrad’ı ele geçirme önerisi

ABD’li uzmandan, NATO-Rusya çatışması başlarsa Kaliningrad’ı ele geçirme önerisi

Hooker, ‘How to Defend the Baltic States‘ (Baltık Ülkeleri Nasıl Korunur) adlı raporunda, NATO’nun Rusya’nın batısındaki Kaliningrad bölgesini ele geçirme olasılığını değerlendirmesi gerektiğini savundu. Uzmanın görüşüne göre, bölgedeki ABD ve Polonya kara birliklerinin sayısı artırılırsa Rusya ani saldırıya dayanamaz ve bu bölge üzerindeki kontrolü kaybeder.

Potansiyel savaşın tamamen bölgesel nitelik taşıyacağını belirten Hooker, daha geniş çaplı savaşın ‘kitlesel yıkımlara ve sivil kayıplarına’ yol açacağını yazdı.

Bununla birlikte Rusya ve NATO arasında savaşı kışkırtabilecek somut bir neden açıklamayan Hooker, Moskova’nın Baltık bölgesinde gözü olduğunu iddia etti.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,723BeğenenlerBeğen
12,525TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,740TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone