52 F
Los Angeles
10 Aralık 2019
Anasayfa Haberler Amerika ABD'nin Ortabatı ve Doğu Eyaletleri Kavruluyor

ABD’nin Ortabatı ve Doğu Eyaletleri Kavruluyor

ABD Ulusal Meteoroloji Dairesi, hafta sonu ülke genelinde yaşanacak yüksek hava sıcaklığı ve rutubetin, gerekli önlemler alınmaması halinde ısı stresi ya da sıcak çarpmasına neden olabileceği uyarısında bulundu. Kurumdan yapılan uyarıda, kişilere özellikle ileri yaştakiler başta olmak üzere aile bireyleri ve yakın dostlarıyla irtibatta kalmaları tavsiyesinde de bulunuldu.

Amerika’da Ortabatı eyaletlerinden Doğu Yakası’na kadar uzanan bölgede hava sıcaklığının artmasının, sıcak havayı hapseden bir yüksek basınç dalgasına bağlı olduğu belirtiliyor.

ABD'nin sıcak günlerinde geleneksel serinleme yöntemi. New York'ta açılan yangın musluklarından serinlemeye çalışan bir kız çocuğu

ABD’nin sıcak günlerinde geleneksel serinleme yöntemi. New York’ta açılan yangın musluklarından serinlemeye çalışan bir kız çocuğu

Birçok kentte yetkililer halka açık havuzların geç saatlere kadar açık kalmasına izin verirken, belediyeler aşırı sıcaktan korunma yöntemleriyle ilgili olarak halkı bilgilendirmeye çalışıyor.

Meteoroloji uzmanları, bugün New York’ta hava sıcaklığının 33 santigrat dereceye ulaşacağını ancak rutubetin etkisiyle birlikte bunun 43 santigrat hissettireceğini söylüyor.

Başkenti Washington’da da hava sıcaklığı 38 santigrata yükselirken, Philadelphia’da de termometrelerin 36 santigrat dereceye ulaşması bekleniyor. Bu kentlerde yerel saatle gündüz 11’den itibaren “aşırı sıcak” uyarısı verildi. Bu uyarı, sıcağa maruz kalmanın hayati tehlike oluşturabileceği anlamına geliyor.

Dünya Meteoroloji Örgütü verilerine göre, Haziran 2019, dünyanın kayda geçen en sıcak ayı oldu. Haziran ayında ayrıca hem kara, hem de deniz sıcaklıkları da rekor seviyelere yükseldi.

Örgütten yapılan açıklamalarda, Haziran ayının Avrupa için de kayıtlardaki en sıcak ay olduğu belirtiliyor. Aynı dönemde Grönland ve Alaska’nın yanı sıra Güney Amerika, Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde de sıcaklık Haziran ayı ortalamasının üzerinde seyretti. Hindistan ve Pakistan’daysa, muson mevsimi öncesinde, Haziran ayının ilk yarısı boyunca, aşırı sıcak hava dalgaları hayatı neredeyse felç etti.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,281BeğenenlerBeğen
12,623TakipçilerTakip Et
618TakipçilerTakip Et
7,688TakipçilerTakip Et
10,800AbonelerAbone

Kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nobel tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı: “10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde, Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna- Hersek’te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan ırkçı bir şahsa verilmesi, insan hakları ihlallerinin ödüllendirilmesinden başka hiçbir anlam taşıyamayacaktır.” dedi.

E-5 üzerinde güpegündüz fuhuş davetiyesi

E-5 karayolu Avcılar-Küçükçekmece istikametini kendine mesken edinen “kartvizit dağıtıcıları” sürücülere zor anlar yaşatıyor. Trafiğin yoğun olduğu saatleri seçen kartvizit dağıtıcıları, seyir halinde ilerleyen arabaların camlarına veya araç içerisine “sözde masaj salonu” kartvizitlerini bırakıyor. Üzerinde müstehcen fotoğrafların bulunduğu kartvizitlerini fuhuş için paravan olarak kullanan şüphelilerin, tepki gösteren araç sürücüleriyle de zaman zaman kavga ettikleri öğrenildi. Üzerindeki […]

ABD Savunma Bütçesinde Türkiye’ye Yaptırım Çağrısı

Amerika Temsilciler Meclisi 738 milyar dolarlık savunma bütçesi üzerinde uzlaştı. Bütçe kapsamında Türkiye'ye F-35 uçaklarının verilmemesi ve yaptırım uygulanması çağrısı yapıldı