ABD’nin Rusya elçisinin kızı, Fox News’da, Trump’la Kim’den ‘iki diktatör’ diye söz etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın izlediği tek haber kanalı olan ve Cumhuriyetçi Parti yanlısı yayınlarıyla tanınan Fox News, bu şöhretine gölge düşüren bir gafa sahne oldu.

Aynı zamanda ABD’nin Rusya Büyükelçisi Jon Huntsman’in kızı olan Abby Huntsman, sunuculuğunu yaptığı ‘The Fox & Friends’ programında, Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un yarın Singapurda gerçekleştireceği zirveden söz ederken ‘iki diktatör arasındaki buluşma’ dedi.

Üstelik konuğu 2017 yazında 11 günlüğüne Trump’ın Beyaz Saray İletişim Direktörü olan Anthony Scaramucci’ydi. Ama Scaramucci bu gafı fark etmedi.

‘TARİHİ YAŞIYORUZ’

Trump’ın kriz çıkardığı G7 zirvesini erkenden terk edip uçaktan Singapur’a inişinin görüntüleri yayımlanırken sunucu konuğuna dönerek şunları söyledi:

”Anthony, bize bu anı anlat. İşte bu tarih, biz şu an tarihi yaşıyoruz. İki diktatörün zirvesinde ne olursa olsun şu an tanıklık ettiğimiz şey tarih.”

‘TRUMP’A MUAZZAM İTİBAR’

‘İki diktatör’ sözü dikkatini bile çekmeyen Scaramucci şu karşılığı verdi:

”Evvet, Trump düzen bozucu bir risk alıcı olduğundan böyle bir görüşmeye girmemenin geleneksel gerekçeleriyle bağlarını koparmayı göze alıyor. Çünkü biliyor ki, böyle bir görüşmeye girerese barış ve küresel refah ihtimalini artıracak. Bu yüzden orada olduğu için muazzam itibarı hak ediyor.”

‘BUNU KAST ETMEMİŞTİM’

Ancak Huntsman, programın ilerleyen bölümlerinde özür diledi:

”Belirtmek isterim ki, biraz öncei sizin de bildiğiniz gibi bazen canlı yayında, bazen her şeyi mükemmel söyleyemiyorsunuz. Ben hem Başkan Trump’a hem de Kim Jong-un’a diktatör demiş bulundum. Bunu kast etmemiştim, benim hatam, bunun için özür dilerim.”

‘KİMSE MÜKEMMEL DEĞİL, HERKES GAF YAPAR’

Buna rağmen siyasi yorumcuların ve sosyal medyanın diline düşen diplomat kızı, bir de tweet attı:

”Programda özür diledim. Mükemmel bir insan olduğumu asla iddia etmedim. Hayatta hepimiz gaf yaparız ki, ben çok yaparım:) Hadi artık gerçekten önemli olan konulara geçelim.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?