Açıköğretim Fakültesi Amerika’da Seçme Sınavı yapacak

acikogretim-sinavi-amerika

Açıköğretim Fakültesi Amerika’da, 16 Ekim tarihinde Lanham (Maryland), Houston (Teksas) ve New York’ta seçme sınavı yapacak.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Kuzey Amerika Programları’nın 2017’de açılacağının duyurulmasının ardından ABD’deki sınav tarihleri de belli oldu.

AÖF’nin ABD’deki seçme sınavının, 16 Ekim 2016 Pazar günü Saat 14.00’te Lanham (Maryland), Houston (Teksas) ve New York kentlerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Anadolu Üniversitesi “AÖF ABD Bürosu”ndan yapılan açıklamada, sınava sadece lise mezunu adayların girmesi gerektiği belirtildi. Sınava nerede girileceğinin, usa.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kayıt yapılarak öğrenilebileceği kaydedildi.

Daha önce açıköğretim sisteminde kaydı olup nakil yaptırmak isteyenler ile ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyenlerin https://usa.anadolu.edu.tr adresinden 20-30 Ekim tarihleri arasında kayıt yenileyebilecekleri belirtildi.

Anadolu Üniversitesi’nin programı, liseyi Türkiye ya da ABD’de bitiren ve çalışırken eğitimine devam etmek isteyenler, AÖF’de kayıtlıyken ABD’ye geldiği için öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalanlar ve bir lisans ya da önlisans programı bitirmiş ya da hala okumakta olan ve ikinci bir diplomaya daha sahip olmak isteyenler için önemli bir eğitim fırsatı olarak belirtiliyor.

Programın dönem ücretinin 250 dolar olduğu bildirildi.

Sınav Yerleri :

7019 97th Ave Lanham Maryland. 20706
825 3 Avenue 5th Floor New York, NY 10022i
Sheraton Suite Houston Near Galleria 2400 West Loop South, Houston, TX, 77027

Gerekli Belgeler:

Pasaport (Kimlik Sayfası Fotokopisi)
Oturma İzin Belgesi ya da USA Vizesi
Bir Adet Vesikalık Fotoğraf
Lise ya da Üniv ersite Diploması (Türkiye dışındaki bir liseden mezun olanlar T.C Eğitim Müşavirliği/Ateşeliği tarafından onaylanan diploma Denklik Belgesi de getireceklerdir)
T.C Vatandaşı olarak başvuru yapacaksanız Ask erlik Durum Belgesi

(Sınava gelirken aşağıdaki belgelerin asıllarının yanında birer fotokopisini de getiriniz.)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?