Adalet Yürüyüşü’ne Destek İçin New York’ta Her Gün 20 Kilometre Yürüyor

Ahu Iltus Adalet Yuruyusu38 yıldır ABD’de yaşayan Ahu İltuş Adalet Yürüyüşü’ne Destek İçin New York’ta Her Gün 20 Kilometre Yürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 18’inci günü tamamlanırken, yürüyüşe yurt dışında yaşayan Türkler’den de destek sürüyor.

38 yıldır ABD’de yaşayan emekli Ahu İltuş ise Adalet Yürüyüşü’ne destek için New York ve New Jersey’de üzerinde ‘adalet’ yazan atletiyle her gün hiç mola vermeden 20 kilometre yol yürüyor.

İltuş, New York ve New Jersey’de sürdürdüğü yürüyüşünü Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nü sonlandıracağı 9 Temmuz’a kadar sürdüreceğini belirtiyor.

Birleşmiş Milletler’de uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olan İltuş, Amerika’nın Sesi’ne tek başına sürdürdüğü Adalet Yürüyüşü’nü anlattı:

Adalet Yürüyüşü’ne destek olmak için her gün molasız 20 kilometre yürüyorum. Tek başıma yürüyorum. Kimseyi alamadım yanıma. Telefonumla birlikte yürüyorum, aplikasyonla hesaplayıp tam tamına 20 kilometre dolunca yürüyüşü sona erdiriyorum. Günlerdir sürdürdüğüm bu yürüyüşü 9 Temmuz’da Kemal Kılıçdaroğlu ve onu takip edenler tamamlayınca ben de burada adalet yürüyüşümü sona erdireceğim” dedi.  (VOA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?