Anasayfa Amerika Los Angeles Ahmet Karamete Hocaefendi’ye Üstün Başarı Ödülü

Ahmet Karamete Hocaefendi’ye Üstün Başarı Ödülü

Ahmet Karamete Hocaefendi Ustun Basari OduluLos Angeles’ta 20 yıldır İmamlık yapan Ahmet Karamete Hocaefendi’ye Alaturka Gazetesi’nden Üstün Başarı Hizmet Ödülü.

Los Angeles | Alaturka – University of Southern California, USC, yakınlarındaki Omar ibn Al-Khattab camiinde 20 yıldır imamlık yapan Ahmet Karamete hocaefendi emekli oldu.

Ahmet Karamete Veda

Los Angeles’ta uzun yıllardır hizmet eden çok değerli Türk hocası Ahmet Karamete için 18 Ocak Pazar günü öğle namazı sonrası Omar ibn Al-Khattab Vakfı adına , Dafer Dakhil tarafından veda yemeği düzenlendi.

Ahmet Karamete Hocaefendi

Ahmet Karamete Hocaefendi’ye Üstün Başarı Ödülü

İmam Ahmet Karamete Türk ve Amerikan toplumuna yaptığı 20 yıllık hizmet ve değerli çalışmalarından ötürü Alaturka Gazetesi Üstün Başarı Ödülü aldı.

Evren_Ugurbas_Ahmet_Karamete_Mustafa_Basak

Ahmet Karamete Hocaefendi ödülünü Alaturka İmtiyaz sahibi Evren Uğurbaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Başak verdi.

Haluk Karamete Ahmet Karamete

Ahmet Karamete kimdir?

13 yaşında Kuran-ı Kerimi ezberleyen ve devrin ünlü bir çok hocasında temel eğitimlerini alan Ahmet Karamete hocaefendi 38 sene İstanbul Şişli Camii’nin imamlığını yaptıktan sonra emekli olmuştu.

Amerika‘da master yapan oğlu Haluk Karameti‘yi ziyaretine gelen İmam Karamete, Omar ibn Al-Khattab camiinde bir Cuma namazı kıldırmış, daha sonra ise 20 yıl imamlık yapacağı bu camii’den baş imam olması için teklif almıştı.

YORUM YOK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?