Akıllı cep telefonu sahipleri, “Dondurmalı Sandviç”i bekliyor

Google’ın, akıllı cep telefonlarından tablet bilgisayarlara kadar bir çok elektronik cihazda kullanılan mobil işletim sistemi Andorid’in 4.0 versiyonunun kaynak kodlarını uygulama geliştiricilere açması, hem kullanıcılar hem de uygulama geliştiricileri mutlu etti.

Kod adı “Ice Cream Sandwich” (Dondurmalı Sandviç) olan Andorid işletim sisteminin 4.0 sürümü, çok daha kişiselleştirilebilen özellikleri ile 2012’de mobil cihaz sahiplerinin hizmetinde olacak.

Yeni çoklu görevler, zengin uyarı hizmeti, isteğe göre değiştirilebilir ana ekran ve düğmeler, güçlü iletişim paylaşımı, geliştirilmiş fotoğraf ve video uygulamalarınını yanı sıra tuş kilidi için kullanıcının yüzünün kullanılabilecek olması yeni işletim sisteminin ilgi çekici özellikleri arasında.

İlk olarak 2008 yılının Ekim ayında “Android 1.0” adı ile yayınlanan işletim sisteminin, alfabetik olarak Cupcake (Topkek), Donut (üzeri çikolata ya da şeker kaplı lokma/kek), Eclair (Ekler), Froyo (Çilek ve krem şanti ile süslenebilen bir çeşit tatlı), Gingerbread (Zencefilli çörek) ve Honeycomb (Bal peteği) gibi kod adları altında versiyonları yayınlanmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?