AKP’li Çelik’ten HDP’li Kaya’ya sert tepki: İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz


AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından “Dilerim geçmiş olmasın” diye paylaşımda bulunan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’ya tepki gösterdi. HDP’li Kaya, daha sonra paylaşımını silip “Değer verdiğim insanların hatırına twitimi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım” açıklamasında bulundu.

AKP’li Çelik’ten HDP’li Kaya’ya sert tepki: İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın Twitter hesabından yaptığı “Dilerim geçmiş olmasın” açıklaması tepkilere neden oldu. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, HDP’li Kaya’nın açıklamasına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

“İNSANLIK DIŞI İFADESİNİ LANETLİYORUZ”

Çelik, “Milletvekili sıfatı taşıyan birinin Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz. Masum insanları öldüren terör örgütüne kölelik yapan birinin zihniyetidir bu. En temel insani değerlerden yoksun, katillere kölelik yapan bir şahsiyetsizliktir bu. Buna karşı hukuki ve siyasi en kararlı mücadeleyi vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KAYA: DEĞER VERDİĞİM İNSANLARIN HATIRINA TWİTİMİ SİLDİM

Hüda Kaya, gelen çok sayıda tepkinin üzerine paylaşımını sildi. Kaya, yaptığı ikinci paylaşımda “Değer verdiğim insanların hatırına twitimi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi eve hapsettiler İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi eve hapsettiler

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?