48.2 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemAKP’lilerin akraba torpiline kızıp istifa etti, CHP’ye geçti

AKP’lilerin akraba torpiline kızıp istifa etti, CHP’ye geçti

Batman’da  Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili AKP’li Abdullah Tarhan, yüzlerce Hasankeyfli genç işsiz gezerken, AKP’lilerin arabalarını usulsüz bir şekilde işe almalarına artık dayamadığını belirterek 2022 yılında partisinden istifa etmişti.

Tarhan, istifasının ardından Hasankeyf Belediyesi ve diğer kamu kurumlarında Belediye Başkanı AKP’li Abdülvahap Kusen ve AKP ilçe başkanı Rüstem Ayhan tarafından işe alındığı iddia edilen kişilerin isimlerini açıklamıştı. Tarhan, CHP’ye katıldığını açıkladı.

GENEL BAŞKANIMIN DÜRÜSTLÜĞÜNÜ GÖREREREK YANINDA ÇALIŞMAK İSTEDİM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de katıldığı muhtarlar toplantısına katılan  ve konuşma yapan bağımsız meclis üyesi Abdullah Tarhan;

“Batman Hasankeyf Belediye meclis üyesiyim. Altı ay önce Ak Parti’den istifa ettim. Gerek il teşkilatı olsun, gerek ilçe teşkilatı olsun, partiyi aile şirketine çevirdiler. Gelen kadrolara işte bu benim kardeşim, bu amcam, bu akrabam, bende en sonunda dayanamayıp bütün gençlerden özür diledim ve istifa ettim. Şu anda meclis üyesiyim. Tabii ki meydanları onlara bırakmayacağım. Ben bugün tam 50 yıllık belediyeciyim.

Sayın Genel Başkanımın dürüstlüğünü görerek, siyasetini benimseyerek, yanında beraberce çalışmak istedim. Onun için bu kararı verdim. Yüce mevlam, milletimizi ‘tekkeliden ve takunyalının şerrinden korusun inşallah” ifadelerini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,399BeğenenlerBeğen
16,220TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın