Ali Çınar Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nun provasını izledi

Ali Çınar Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nun provasını izledi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda  gerçekleştireceği ilk gösterisine hazırlanan Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğunu’nun  provasına konuk olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar, topluluğun büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtirken, “Böylesine güzel bir girişimi başlattığı için Radyo Türküm’ü tebrik ediyorum” dedi.

Sıkıntılar sona erecek

Manhatttan’daki 8. Cadde üzerinde yer alan Pearl Stüdyoları’nda her Cumartesi bir araya gelen Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nu ziyaret eden TADF Başkanı Ali Çınar, üç saatlik provanın ardından, “Folklor ekiplerimizi Türkiye’den Amerika’ya getirirken çeşitli sıkıntılar yaşıyorduk. Amerika merkezli bir Türk halk dansları topluluğumuzun olması; bu tür faaliyetler için yapılan harcamalarda bize büyük bir tasarruf sağlayacağı gibi, ülkemizin ABD’deki tanıtımına oldukça katkıda bulunacaktır” diye kaydetti.

TADF’den tam destek

TADF olarak topluluğu desteklemek için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Çınar “Bildiğiniz gibi TADF çatısı altına ABD’nin farklı eyaletlerinde faaliyet gösteren 47 tane üye derneğimiz var. Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu bu eyaletlerdeki organizasyonlarda mutlaka yer almalı” diye konuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?