Amerika’daki öğrencilere iş imkanı

Amerikaki Ogrencilere Is ImkaniAmerika’daki öğrencilere iş imkanı. Amerika’da özellikle öğrenci olarak gelmeyi düşünen kişilerin en merak ettikleri sorular.

Amerika’daki öğrencilere iş imkanı

Amerika’da özellikle öğrenci olarak gelmeyi düşünen kişilerin en merak ettikleri sorulardan biri de, çalışma izinleri olup olmayacağı ile nerede ve nasıl iş bulabilecekleri.

Öncelikle belirtelim ki, Amerika’da kaçak olarak çalışan öğrenciler pek çok sorun yaşamaktalar. Uzun ve yorucu çalışma saatleri, çok düşük ücretler, sosyal güvenlikten yoksun oldukları ağır işler bunlardan bir bazıları. Öğrencilerin çalışarak masraflarını çıkarmayı hedeflerken, okullarında başarısız olmaları da cabası.

Bazı şirketler kendilerine başvuran kişilere çalışma izni konusunda yardımcı olmaktalar, ancak bunun da yine uzun çalışma saatleri ve ihmal edilen dersler anlamına geleceğini unutmayın.

Tüm bu sebeplerden öncelikle buraya gelecek olan kişilerin uygun bir burs ayarlamış olması ya da yeterli finansal güce sahip olması önemli, zaten vize başvurusunda da aranılan en önemli şartlar bunlar.

Fakat Amerikan kanunları çalışmak isteyen öğrencilere bazı kolaylıklar da sağlıyor. Özellikle öğrencinin muhtaçlığını kanıtlaması durumunda haftada 20 saati geçmemek üzere üniversite içinde çalışması mümkün. Yurtlar, bilgi işlem merkezi, kütüphaneler, kayıt kabul büroları gibi bölümler iş imkanı olan yerler.

Bunun yanında, bazı üniversitelerin work-study ya da cooperative education adı verilen bazı programlar uyguladıklarını belirtelim. Bu programlara göre öğrenciler bir dönem okuyup bir dönem çalışma imkanı bulabiliyorlar. Ancak bunun da okulun bitiş süresini uzatan bir yol olması dezavantaj.

Bir diğer yöntem de staj. Özellikle işletme ve iş idaresi ya da mühendislik gibi uygulama gerektiren alanlarda okuyan öğrencilerin çoğu zaman staj yapmaları zorunlu.

Ama tüm çalışma yolları arasında en ideali üniversitelerdeki asistanlık kadroları. Tabii bunun için de hem çok başarılı ve nitelikli, hem de mükemmel derecede ingilizce bilgisine sahip olmalısınız. Tabii asistanlık yapabilmek için her şeyden önce bir yüksek lisans ya da doktora programında olmanız şart.

Bazı durumlarda öğrencilere dışarda çalışma izni de verilebiliyor. Ancak bu durumda da çalışma saatlerinin yine haftada 20 saati geçmemesi ve öğrenimi ihmal etmemesi aranan şartlar.

Yalnız üniversite dışında çalışabilmek için öğrencilerin Amerikan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu’nda INS müsaadesi almış olmaları şart. Bu izin öğrencilere yaz aylarında da çalışma imkanı veriyor.

Son olarak okullarından mezun olan öğrencilerin pratik çalışma yapabilmeleri için bir süre çalışmaları mümkün. Bu sürenin de 12 ayı geçmemesi gerekiyor.

Los Angeles’taki Aileniz !! Alaturka her adımınızda size yardımcı oluyor !!

Alaturka, Los Angeles ziyaretlerinizi sorunsuz ve en kolay şekilde geçirmenize yardımcı olmak için sizi alanında öncü danışmanlık şirketlerine yönlendiriyor.

Amacımız öğrencilerin, çalışan profesyonellerin, hasta ve hasta yakınlarının ve kısa süreli turistik ziyaretçilerin Los Angeles’taki konaklama, ulaşım, adaptasyon ve rehberlik gibi ihtiyaçlarının en ekonomik ve en hızlı şekilde karşılanmasına yardımcı olmak.

Şu anda Los Angeles’a gelmek size göre oldukça zahmetli gözükebilir ancak sunduğumuz servisler ve profesyonel ekibimiz ile sizi evinizde hissettireceğiz.

Los Angeles’a seyahat etmeye karar verdiğinizde bize ulaşın ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda profesyonel ekibimiz siz daha Los Angeles’a ayak basmadan her şeyi sizin için çözsün.

Los Angeles’i sizin de EVİNİZ yapalım !!!

Bize ulaşmak için sayfamızın Footer’ında yer alan Bize Ulaşın linkine tıklayınız.

Advertorial

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?