Amerika’da FETÖ ile Mücadele

amerikada-feto-ile-mucadele

Peki bu milleti Amerikada 11 yıl boyunca mahkum ettiğiniz FETÖ’dan kurtarmak için bir planınız varmı? Bir strateji varmı? Amerika’da FETÖ ile Mücadele. Mahmut Özdamar yazdı.

Amerika’da FETÖ ile Mücadele

Türkiye’de tam rakamlarını bilemedimiz kadar kamu görevlisi açığa alındı ve 40.000 kişi de kamu’dan atıldı. Artık kayyum atanan şirket sayısını sanırım sadece TMSF biliyordur. Toplumsal destek %95 civarlarında. Yani devletin tüm bu yaptıklarını siyasi parti gözetmeksizin hemen hemen herkes destekliyor, sanırım Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek toplumsal mutabakat sağlanan mücadelesi FETÖ mücadelesi. Keşke FETÖ mensupları toplumda oluşturdukları bu nefreti azcık düşünüp tövbe etseler.

Kuşkusuz FETÖ’nun ana karargahı Amerika’da olmasından dolayı ipini koparan buraya geliyor. Bir de tabi devletimiz Terörist başını almak icin devamlı temaslarda bulunuyor. Malum Amerika’nın dünya üzerindeki etkisinden dolayı gelen giden maşallah cok fazla.Gelen bakanlarımız STK temsilcilerimizle buluşuyorlar. Bu STK temsilcilerine uzun uzun 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatıyorlar. Milletimiz tankın karşısında durdu, uçağa levye attı, inanılmaz bir kurtuluş mücadelesi gibi yaşananları bize anlatıyorlar. Gerçi 15 Temmuz gecesi anlatılmaz sadece yaşanılır. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi Rahmet ve Minnet ile anıyorum, Rabbim onları Cenneti ile mükafatlandırsın. Gazilerimize sağlık,şifa versin.

Hani bakanlarımız sanıyorlar ki iletişim 100 yıl önceki gibi, biz Türkiye’den habersiz yaşıyoruz. Oysa 15 Temmuz darbe girişimini Türkiye’de yaşayan bir çok kişi bizim New York’ta yaptığımız mitingden öğrendi. İletişim böyle bir şey. İddia ediyorum Türkiye’yi belki bir bakan kadar değilse bile bir milletvekili kadar yakından takip ediyorum.

Sn. bakanlarımızı dinledikten sonra insanın soru sorası da gelmiyor. 30 dakika milletin destanını millete anlattıkdan sonra denilecek tek şey kibarlığınızdan dolayı “Teşekkür ederim Sn. Bakanım”.

Evet Sn. Bakanım bu millet Devletine sahip çıktı. Destan yazdı. Canını verdi, gazi oldu da “Allah aşkına siz neredeydiniz?”

“Ülke bu hale gelirken siz ne ile meşguldünüz?” diyesi geliyor insanın.

Ya Allah aşkına ablamın damadını sadece Trafik şubeden siber suçlara almak için 1 yıldır yalvarmadığım yer kalmadı. Herkesin bir mazareti vardı, ama görünen o ki ülkede tüm kamu kuruluşları FETÖ’ya peşkeş çekilmiş.

Akıl mantık almıyor.

Bize kan kusturan partimiz, kadrolar FETÖ’dan olunca açmış kesenin ağzını. Sokakta millet, yok biz kadrolaşmıyoruz diye çırpınıp duran da yine biz. Aslında kadrolaşmıyormuşuz, düpe düz peşkeş çekmişiz.

Olan oldu Sn. Bakanım yönetim zaafiyetimi diyelim, kandırıldık mı diyelim, artık herneyse.

Peki bu milleti Amerikada 11 yıl boyunca mahkum ettiğiniz FETÖ’dan kurtarmak için bir planınız varmı? Bir strateji varmı?

15 Temmuz öncesinde aynı kurumdaki meslektaşını Fetö’cü diye şikayet eden çakallar hala devletten maaş almaya devam ediyor ,bu çakallar ile ilgili bir müdahaleniz olacak mı?

15 Temmuz’a kadar toplumun dini ihtiyaclarını karşılayamayan Diyanet yapısında bir değişiklik olacak mı? Yoksa sadece gelip bize 15 Temmuz destanını anlattığınızda FETÖ ile mücadele ettiğinizi mi sanıyorsunuz?

Müslümanların camii’de faaliyet yapmasının yasak olduğu bir dönemde acaba kim nasıl mücadele ediyor FETÖ ile merak ediyorum.

Yoksa yeni plan dünün yüzüne bakılmayan Kemalistleri allanıp pullanıp konferans niyetinde bize mi dayatılacak? Yoksa 15 yılın sonunda yediğimiz darbeyi bize Kemalistler mi izah edecek?

Yediğimiz darbeyi bile izah etmekten aciz olmuşuz. Onca bakan, milletvekili geliyor darbeyi anlatamıyor da kala kala komplocu bir kemalist mi bize yediğimiz kazığı anlatacak? Aslında bu bile çok şey anlatıyor. Gelen her vekili karşılamayı kendine görev seçen, hatta restauranttan otele kadar aman bir saniye bile yanından ayrılmayarak olan bitenden haberdar olma hastası AK Parti cengaverleri !!! darbeyi anlatmak için bir kemaliste muhtaç kaldılar.

Aslında ne kadar aciz olduklarının en güzel göstergesi ve bu insanlar gelen giden devlet yetkililerin hep kulaklarına birşeyler fısıldar. Bizim devlet de bunların dediklerine göre Amerika’da ki Türkiyelileri bilirler.

Maalesef böyle bir yaranma hastalığı var bizde.İlk fırsatta karşı tarafa bakın ben de sizin gibiyim show’u. Ama lafa sıra gelince onlardan büyük Ak Partili yok, beyefendi için canlarını verirler. Kim gelirse gelsin mutlak giderler görüşürler,toplumun bir analizini çıkartırlar ama 15 yılın sonunda kala kala kemalistlere mahkum kalırlar.

Artık bu maskaralıklara bir son verelim. Komik duruyoruz milletin karşısında. Milletin yakasını artık bırakalım.

Milleti darbeye inandıracağız diye kemalistlerden medet ummak, Humeyni rejiminin demokratik bir rejim olduğunu şah yanlılarının Amerika’lılara anlatması kadar saçma.

Diyanet FETÖ ile mücadelede en büyük görevin kendisine düştüğünü anlasın artık. FETÖ ile mücadelenin yılda bir kez milleti Washington’a toplamak olmadığını anlamalı.

Müslümanların camii’ye giremediği, Kongrelere üyelikten atılmak için önerildiği bir dönemde Diyanet de artık tribüne oynamayı bıraksın. Bu millete yazık. 2016 Turkiye’sinde Müslümanlar Diyanet camii’sinde faaliyet yapamıyorsa ve buna yetkililer olamaz, yapamaz gibi klişe sözler ile geçiştirip sorunu gideremiyorsa milleti Washington’a toplamak sadece bir tiyatrodur.

Belki bu tiyatroda görevinizi iyi yaparsınız, tribünlerden iyi alkış alırsınız. Ama bu ümmete yazık edersiniz. Lütfen artık millet ile oynamayı bırakalım. Azcık samimiyet.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?