71.3 F
Los Angeles
13 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Amerika'da İslam düşmanlığı için yılda 40 milyon dolar harcanıyor

Amerika’da İslam düşmanlığı için yılda 40 milyon dolar harcanıyor

Amerika'da İslam düşmanlığı için yılda 40 milyon dolar harcanıyor

Michigan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Juan Cole, sağcı grupların Amerika’da İslam korkusunu yaymak için ciddi çaba sarf ettiğini söyledi.

Özellikle orta-batı eyaletlerindeki küçük kasabalarda tüm Müslümanların potansiyel katiller olduğu yalanına inanıldığını ifade eden Juan Cole, İslam karşıtı söylemlerin yayılmasına çaba gösteren topluluklara yılda 40 milyon dolar aktarıldığını dile getirdi.
11 Eylül saldırılarının Amerikalılar üzerinde büyük travma etkisi yaptığını vurgulayan Cole, İslam’ın gerçekten ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak yerine oluşturulan ‘İslamcı terörist’ algısıyla yetindiğini dile getirdi. Cole, “Ama bunlardan daha önemlisi önce Amerikalıları İslam’la korkutan daha sonra da onları İslam’dan korumayı vaat eden siyasi çıkar elde eden sınıfın etkisi.” dedi. Cole, Cumhuriyetçi Parti içindeki bazı kesimlerin bunlar arasında olduğunu öne sürdü.


Amerika’da Müslümanlara karşı en katı tavrın Envanjeliklerden geldiğini ifade eden Cole, “Bunun, Afrika’da misyonerlik faaliyetleri yaparken rakip olarak ‘Müslüman misyonerler’ ile karşı karşıya gelmelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.” dedi.

(ZamanAmerika)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,270BeğenenlerBeğen
12,503TakipçilerTakip Et
583TakipçilerTakip Et
7,760TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone