Amerika’da ki Dernekler soruşturuldu mu?

amerikadaki-dernekler-sorusturuldu-mu

Son zamanlarda kulaktan kulağa dolaşan haber ile toplumda bir bilgi kirliliği oluştu. Amerika’da ki Dernekler soruşturuldu mu? Mahmut Özdamar yazdı.

Amerika’da ki Dernekler soruşturuldu mu?

Son zamanlarda kulatdan kulağa dolaşan ve son olarak Hürriyet gazetesinde bir haber ile FBI’ın son iki yilda kurulan Türk derneklerini soruşturmaya tabi tutulduğu haberi ile toplumda bir bilgi kirliliği oluştu.

Türk-Amerikan ilişkileri tarihinde bazen inişli çıkışlı trendler olsa da hep müttefik ve dost ülke olarak kalmişlardır. Özellikle son 3 yıl içinde başta FETÖ terör örgütü elebaşı meselesi ve PYD konusu olmak uzere bazı konularda maalesef aynı noktada olmadıkları net şekilde gözükmektedir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Suriye’de terör örgütü DAEŞ’e karşı Türkiye ve Amerika omuz omuza çarpışmakdadır. İlişkilerimizde hiç öyle İncirlik kapatılsın seviyesine asla düşmemiştir.Oluşan olumsuz tabloyu gidermek icin Sn. OBAMA ve Sn.ERDOGAN ikilisi sık sık gorüşerek gerekli çalışmaları yapıyorlar.

Amerika’da yaşayan Türkiye’liler 17/25 Aralık’dan sonra özgür olabildiler.O güne kadar bütün sivil toplum hareketleri maalesef FETÖ tarafından bloke edilmişti.Özgürlüğünü elde eden halkımız farklı dernekler kurarak değişik aktiviteler yaptılar. Bugün özellikle son üç yılda siyasetten, işadamlarına akademisyenlerden, medyasına kadar 200’e yakın dernek kuruldu. Millet FETÖ’dan kurtularak özgürlüğünü elde etti.Tüm bu derneklerimiz asla illegal bir yapının parçası olmayı düşünmediler. Amerika’da yaşayan Türkiye’liler olarak en az Amerikalılar kadar Amerikayı seviyoruz. Çünkü biliyoruz ki artık çocuklarımız bu ülkede yaşayacak. Ondan hepimiz güçlü bir Amerika için mücadele veriyoruz. Güçlü bir Amerika mücadelesi verirken kendi kültür,örf ve dinimizi de yaşayıp çocuklarımıza da anlatmaya çalışıyoruz.

İşte böyle bir atmosfer içerisinde kısa adı FBI olan Federal Bureau of Investigation (Federal Soruşturma Bürosu)’nun bir kaç kisiye bir iki soru sorması başta paralelciler olmak üzere bir kısım Ak Partiliyi büyük bir sevince boğdu.Özellikle FBI’in soru sorduğu kişilerin Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi üyesi olması ve Cumhurbaşkanımızın son Amerika gezisinde yönlendirme komitesini işaret etmesinin üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasının ardından, birilerinin ağızlarından salya akıttı.

Artık paralelcilerin bu tür haberlere balıklama daldıklarını, kendileri dışındaki her Türkiyeliyi potansiyel düşman görme mantığı ile haberi sanal alemde paylaşmasını anlıyoruz, neticede bunlar Türkiye kanunlarına gore terör örgütü mensubu ve bir coğu kırmızı bülten ile aranan örgüt militanı.

Asıl merak ettiğimiz kendilerini Cumhurbaşkanımızın temsilcisi diye topluma tanıtıpta bu tür haberleri retweet’leyenleri ne yapacağız? İşte onları anlamıyoruz.Görünen o ki bu şekilde paralel ile ortak iş tutup bu dernekleri toplum nazarında değersizleştirip dün olduğu gibi koltuk için herkesle işbirliği mi yapılıyor?. Acaba asılsız ihbarlar yaparak FBI’ı hareketlendirip sonrada bu haberleri kendi sayfalarında paylaşarak kendilerine alan mı açıyorlar sorusunu sormaktan kendimi alamıyorum.

Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi yaptığı açıklama ile derneklerine herhangi bir kurum tarafından herhangi bir soruşturma açılmadığını söyledi. Sn. Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği bu çatıyı hepimiz desteklemeliyiz. Başta Ermeni yalanları ile mücadele olmak üzere kültürümüzün Amerika’da tanıtımına dün olduğu gibi bugün ve yarında meşru ve yasal yollar ile devam edecegiz. Amerika hepimizin ülkesi ve burada özgür ve demokrasi içerisinde fikirlerimizi söylemeye devam edeceğiz.FBI ve benzeri kuruluşların bizi denetlemelerinden,bizim ile irtibat halinde olmasından sadece mutluluk duyarız.Onlar bizim güvenliğimizi sağlayan ülkemizin mümtaz kurumlarıdır.Bu kurumlarımızdan gizli asla bir iş içinde olmayız.Bizlerin görüşlerine başvurmalarından her daim mutlu oluruz.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli husus,Türk-Amerikan Yönlendirme komitesinin yaptığı basın açıklamasını paylaşmayıp yalan bir gazete haberini paylaşanlar biliniz ki Türkiye sevdalısı değillerdir,bunlar ancak koltuk sevdalılarıdır. Bunlar koltuk icin paralelle de, Ermeni çetelerle de işbirliği yaparlar. Bugün koltuk için bir Milli bir derneği satan,yarın ülkesini de satar.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?