Amerika’da Noel Baba ile Türkiye Tanıtımı

noel-baba-turkiye-tanitimAmerika’da Noel Baba ile Türkiye Tanıtımı.  Emrah Yücel’in tasarladığı noel kutlama ilanı Amerikanın en büyük gazetelerinde yayımlandı.

Amerika’da Noel Baba ile Türkiye Tanıtımı

Alaturka | Los Angeles – Los Angeles’ta yaşayan ünlü Türk tasarımcı Emrah Yücel’in tasarladığı noel kutlama ilanı Amerikanın en büyük gazetelerinden New York Times ve Los Angeles Times’da yayımlandı.

Demre, Antalya’daki Noel Baba heykelinin önünde bir çocuk figürü ile sunulan ilanda hem Hristiyanların Noel Bayramı kutlandı hem de Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicolas hakkında detaylı bilgi verildi.

Mutlu Noeller” başlığının altında ‘Önümüzdeki yıl Noel Baba’yı siz ziyaret edin

noel-baba-emrah-yucelDetay olarak:
Aziz Nikolas bugün Demre – Türkiye olarak bilinen eski Likya’nın Myra kentinde 4’üncü yüzyılda yaşamış ve gizli hediye verme alışkanlığıyla ün salmış bir piskopostur. 5’inci yüzyılda yaşamını ve mucizelerini tasvir eden canlı fresklerle süslenmiş bir Bizans kilisesine gömülmüştür” yazıyor.

Yayınlanan ilan Emrah Yücel ve ekibinin 2012 yılında Amerika’da yürüteceği Türkiye turizm tanıtım kampanyasının ilk ilanı olma niteliğini taşıyor.

New York Times ve Los Angeles Times gazetelerine verilen ilanla toplam 8 milyon okuyucuya ulaşıldı.

Emrah Yücel kimdir

Emrah Yücel, 1968 doğumlu Türk grafik tasarımcı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı 1989 yılı mezunu. Yüksek Lisansını Bilkent Üniversitesi Grafik Bölümünde tamamladı. Özellikle Hollywood sinemasının film posterlerini tasarlamasıyla tanınıyor. Annesi senaryo yazarı Sezer Yücel, babası ise film yönetmeni Hasan Yücel’dir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?