Amerika’da olsa Acaba?

amerika-futbol-topu

Amerika’da olsa Acaba? Kamil Anahar yazdı. Türk futbolunun ivmesini düşürdüler. Ritmini bozdular. Rengini değiştirdiler.

Türk medyasının önemli bir bölümü işi safsaklamaya getirmek istiyorsa işin peşini bırakmayan medya ise bu durumun biran çozülmesini istiyor.

Ya bu okyanus ötesinde olsa… Neler olurdu acaba neler ?

Amerika’da olsa Acaba?

Türk futbolunun ivmesini düşürdüler. Ritmini bozdular. Rengini değiştirdiler. Ekonomik gücünü aşağılara çektiler. Ve sounda Türk insanını futboldan soğuttular. Türk futbolunun marka değeri ne yazın ki yok artık.

3 Temmuz 2011 günü açıklanan ve Türkiye’nin günedemine oturan ‘Şike operasyonunda’ bugüne kadar alınan yol ise nereye varacağı malum.değil.

Halbuki, yolun nereye varacağı belli ama. Forma renkleri taşıyan zihinlilerin ince hesabı doğru adımları atmaya engel teşkil ediyor.

Şike operasyonu sonucunda tutuklu bulunanlar belli. . Savcılık iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi ve duruşma süreci Şubat 2012’de başlayacak.

Etik Kurulu’nun ön raporunda kimin neler yaptığı açıkça beyan edilmiş. Türk medyasının önemli bir bölümü işi safsaklamaya getirmek istiyorsa işin peşini bırakmayan medya ise bu durumun biran çozülmesini istiyor.

Geçen günlerde TBMM’de ‘ Jet hızıyla’ geçerek kabul gören Şike davasını içine alan kanunlarda yumuşatmada ise parlementonun iyi bir sınav vermediği görüşündeyim.

Bu su demektir.

‘Siz şike yaptınız. Ama bilerek yapmadınız. Yanlışlık oldu, hata oldu.’

Bu açıkça Şikeye davetiye çıkarmaktır.

Böyle bir durum dünyanın hiçbir yerinde yoktur. TBMM’de yasalaşması bekleyen o kadar kanun tasarısı varken, ‘Şike’ davasının hızlandırılmış ve sulandırılmış haliyle milletvekillerinin oylarıyla geçirilmesi Türkiye için iyi puan olmamıştır.

Bakınız. İtalya’da ne oldu ? Futbol camiasının içinde yer alan ve şikeyle ilişkileri olduğu tespit edilen 17 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ya bu okyanus ötesinde olsa. Neler olurdu acaba neler ? Hiç düşündünüz mü ?

Kamil Anahar 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?