Amerika’da sıcaklıklar 10 derece artıyor

 Connecticut, New York, Philadelphia ve Washington DC‘de sıcaklığın 30 derece üzerine çıkacağı, bazı saatlerde 40 dereceyi bulabileceği bildirildi.

amerika sicakliklar 10 derece artiyor

Yüksek basınçlı sıcak hava dalgası Amerika Birleşik Devletleri’ni etkisi altına aldı. Yetkililer birçok bölgede sıcaklıkların ortalama 10 derece artacağını ifade ediyor. Sıcak havanın etkisinin haftasonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Yüksek basınçlı sıcak havanın ülkenin kuzeydoğusu, Ohio Vadisi ve Büyük Göller (Great Lakes) civarında toplandığı belirtildi. Aralarında Chicago, Detroit ve Cincinnati’nin bulunduğu birçok şehirde önümüzdeki 3 günde sıcaklığın 29 derece üzerine çıkması, yer yer de 32 dereceyi görmesi bekleniyor.

Perşembe gününden itibaren Connecticut, New York, Philadelphia ve Washington DC‘de sıcaklığın 30 derece üzerine çıkacağı, bazı saatlerde 40 dereceyi bulabileceği bildirildi.

New York City’de hava sıcaklıkları Pazar günü 30 derece, Pazartesi 35 derece olarak gerçekleşecek. Aynı günlerde Boston, Burlington, Albany ve Pittsburgh’da sıcaklıkların 30 derecenin üzerinde ve yer yer 35 derece civarında olması bekleniyor.

Hava akşam saatlerinde serinlese de yine de yüksek derecelerde seyredecek. New York City, Philadelphia, Baltimore ve Washington D.C. havanın, en serin olduğu sabah erken saatlerde 25 ila 30 derece olması bekleniyor.

Sıcak hava dalgasının cumartesi gününe kadar etkisini sürdüreceği ifade edildi.

(CİHAN)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?