amerikadaki turklerin marketi hamle marketAmerika’daki Türklerin Marketi Hamle Market ‘ten $49 ve üstü alışverişlerde California – Nevada – Oregon – Washington Eyaletlerine Ücretsiz Kargo Gönderimi.

1996 yılından beri California eyaletinde hizmet veren Hamle Market‘ten artık evinizin konforunda alışveriş yapabileceksiniz.

Yurtdışında yaşamanın en büyük zorluklarından biri Türkiye’de alıştığımız lezzetleri özlemek ve bulamamak.

1996 yılından beri California eyaletinde hizmet veren Hamle Market, alıştığımız ve özlediğimiz lezzetleri yıllardır bize ulaştırıyor.

$49 ve üstü alışverişlerde California – Nevada – Oregon – Washington Eyaletlerine Ücretsiz Kargo – Hamle Market – Amerika’daki Türk Marketiniz 

Özlediğimiz lezzetler artık bir tık ötenizde

Hamle Marketwww.Hamlemarket.com Online mağazasıyla Amerika’nın dört bir köşesinde yaşayan müşterilerine de bu imkanı sunuyor.

Hamle Market‘in ortaklarından genç ve başarılı Türk girişimci Mehmet R. Sarısakal‘la Hamle Market üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Mehmet R. Sarısakal aslen Denizlili. Türkiye‘de liseyi bittirdikten sonra dayısının yanına 2 aylığına ziyarete gelmiş ve sonrasında kalmaya karar vermiş. 15 senedir Orange County‘de yaşıyor ve Cal State Üniversitesi Dominguiz Hills‘de Marketing bölümü mezunu.

Alaturka Online (A.O.): Mehmet Bey, Ticaret hayatına başlangıcınız nasıl oldu?

Mehmet R. Sarısakal (M.R.S): Los Angeles‘a geldikten sonra dayılarım Adnan ve Mehmet Cihangir Çakır‘ın 1996 yılında Fountain Valley‘de açmış olduğu Hamle Market’te onlara yardımcı olarak ticaret hayatıma başladım. Daha sonra annemin ve yengemin de göstermiş olduğu destekle markete ortak olarak, dayılarımla birlikte ticaret hayatıma devam ediyorum.

A.O. : Hamle Market‘te ne tür ürünler bulabiliriz?

M.R.S. :  Orange County‘de de köklü bir geçmişe sahip olan Hamle Market , eskiden beri birçok etnik grubun ihtiyaçlarını karşılıyor. Sattığımız ürünler içinde büyük bölümünü Türk ürünleri oluşturuyor. Onun dışında Boşnak, Arap ve Ermenilere de hitap eden Orta Dogu ve Avrupa‘dan da temin ettiğimiz ürünler raflarımızda mevcuttur.

A.O. : Müşterileri profiliniz nasıl?

M.R.S. : Müşteri profilimiz başta Türkler olmak üzere Ermeniler, Araplar, Boşnaklarla birlikte Türk ve Orta doğu yemeklerine ilgi duyan Amerikalılar.

A.O. : Amerika’lılar Türk ürünlerine nasıl ilgi gösteriyor ?

M.R.S. : Amerikalar son zamanda artan ilgileri bizleri çok şaşırttı. Genel olarak aldıkları taze meyve ve sebze. Onun dışında Türk lokumu ve kahvesine de büyük ilgi var.

A.O. : En çok ilgi gören ürününüz hangisi?

M.R.S. : Genel olarak Türkiye’den direk uçakla getirmiş olduğumuz ürünler çok ilgi görüyorlar.Taze balıklar, Komegene, çiğ köfte bunların başında geliyor. Yakında getirmeyi planladığımız donmuş, yemeye hazır yaş pasta ve kuru pastalarda şimdiden çok talep var.

Hamle Market

A.O:  www.HamleMarket.com ‘dan Online satış hizmetine nasıl başladınız?

MRS.: Yıllardan beri marketimizi ziyaret eden müşterilerimiz, kendi yaşadıkları bölgelerde market açmamızı talep ediyorlar. Marketimize her zaman gelemeyen müşterilerimizin ihtiyaçlarını telefon üzerinden verdikleri siparişleri göndererek gidermeye çalıştık , fakat yeterli olamadığını gördük.

Türk ürünlerini bulundukları yerde bulamayan müşterilerimize hizmet sunmak amacıyla Online satış hizmetlerimizi başlattık. Çok kısa sürede Amerika’nın bir çok yerinde insanların ilgi duyduklarını ve sipariş verdiklerini gördük.

UPS ile yaptığımız özel anlaşma ile ana toptancılardan aldığımız ya da Türkiye’den getirdiğimiz ürünlerimizi çok iyi fiyatlara diğer şehirlere ve eyatlere gönderebiliyoruz.

A.O. : Hamle Market ‘ten en çok alışveriş yapan eyaletler hangileri?

M.R.S. : En çok sattığımız eyaletler arasında California, Nevada, Arizona ve Texas geliyor. California – Nevada – Oregon – Washington Eyaletlerine Ücretsiz Kargo hizmetimiz var.

Müşterilerimiz arasında bir çok ünlü isimler var. Ürünlerimizi alan müşterilerden aldığımız olumlu izlenimler ve izlemiş olduğumuz uygun fiyat politakası ile satışların daha da artacağına inanıyoruz.

Ne kadar Türkiye‘ye çok sık gidemeselerde aldıkları ürünler sayesinde bir nevi ülke hasreti giderdiklerini belirten müşterilerimize ufak da olsa yardımcı olmanın vermiş olduğu gururu yaşıyoruz.  Bu şekilde Türk ürünlerine , kolayca ulaşamayan insanlarada hizmet götürebildiğimiz için çok mutluyuz.

A.O. : Amerika’da ileriye dönük hedefleriniz nelerdir?

M.R.S. :  Amerika’da yaşayan Türklerin tamamına ulaşmayı hedef ediyoruz. Online alışverişlerde %100 müşteri memnuniyeti hedefimiz. Müşterilerimiz, Her türlü soru ve önerilerini mutlaka bize ulaştırsınlar.

Kısa vadede, Şu an ki mevcut yerimizde ürün sayımızı daha da arttırarak müşterilerimize daha fazla çeşit sunmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda marketimizi genişlettik ve müşterilerimize daha da kaliteli hizmet veriyoruz.

Online marketimiz daha çok yeni, Amerika’nın batı eyaletinde yaşayan Türkler’den yoğun ilgi var. Amerika’nın genelinde yaşayan Türklerin de ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı ve süratli kargo hizmetimizle müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak.

Uzun vadede ise, Market sayımızı arttırarmayı hedefliyoruz.

Hamle Market :
Adres:  9895 Warner Ave, Fountain Valley, CA 92708
Telefon:  (714) 378-0588
Online Mağaza:  www.HamleMarket.com

Alaturka Online / Orange County

Hamle Market’te Sanal Gezintiye Çıkmak İster misiniz?


View Larger Map

Hamle Market’te bulabileceğiniz Ürünler

Hamle Market- Beverages,Canned Food, Diabetic Foods, Fresh Produce, Kitchenware,Legumes and Pastas, Pastry Ingredients, Personal Care Products, Snacks, Spices, Soup Mixes, Molasses & Oil, Turkish Deligts- Desserts, Traditional Turkish Breakfast, Frozen Food & Bakery

Updated on 8/21/2017. First published on 18 Eylül 2014 

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?