Eğitim sistemini incelemek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri (ABD) North Carolina Devlet Üniversitesi’nden Türkiye’ye gelen ve akademisyenlerden oluşan 10 kişilik bir heyet, Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri’ni ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulunan heyet, Türkiye’deki eğitim modeline tam not verdi.

Okulun eğitim, sportif, sosyal ve fiziksel alanlarıyla ilgili bilgi alan heyetteki öğretim üyeleri, Kılıçaslan Liseleri’nin eğitimde çok iyi bir modeli uyguladığını belirtti. Daha önce Brezilya, Çin ve Rusya’daki okulları ziyaret eden heyetin Başkanı Dekan Jayne Fleener ve diğer misafirler, okuldan çok etkilendiklerinin altını çizdi. Fleener, “Biz üniversitelerde öğretmen yetiştirmeye çalışıyoruz, bu anlamda tüm dünyada uygun modeller arıyoruz, Türkiye’de İstanbul ve İzmir’de bazı okulları masaya yatırma fırsatımız oldu, ancak Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri eğitim modeli ve başarılarıyla dikkatimizi çekti, Kılıçaslan Liseleri’nin, Amerika’dan staj yapmak için öğrenci gönderebileceğimiz vasıflarda bir okul olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Özel Kılıçaslan Liseleri Müdürü Salih Öngül ise “Eğitim ve öğretimde 21. yılını dolduran okulumuz elde ettiği başarılarla hem ülkemizde hem de yurt dışında her geçen gün dikkatleri biraz daha üzerinde çekmektedir, bu vesileyle son zamanlarda dünyanın birçok yerinden misafir ağırladık. Amerikalı heyet de okulumuzdan güzel izlenimlerle ayrıldı. Kendileri bizi üniversitelerine davet etti. Yakın zamanda bu davete icabet edip iade-i ziyarette bulunmayı düşünüyoruz.” dedi. (CİHAN)

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?